poniedziałek, 20 kwietnia 2009

Inwestycje w neonatologię

Szpital Kliniczny im. Prof. W. Orłowskiego podpisał umowę użyczenia szpitalowi przez stołeczny ratusz stanowisk intensywnej terapii noworodków. Przekazywany sprzęt to 2 inkubatory zamknięte stacjonarne – przeznaczone do intensywnej opieki nad noworodkami, głównie tymi z niską masą urodzeniową - oraz 1 stanowisko do resuscytacji noworodków, które ma zastosowanie w stanach zagrażających życiu.
Wartość aparatury to 691 tys. zł. Przekazywany sprzęt medyczny zwiększy ofertę świadczeń i poprawi bezpieczeństwo zdrowotne noworodków i wcześniaków z Warszawy.

Oddział neonatologii Świętokrzyskiego Centrum Matki i Noworodka w Kielcach dzięki wsparciu swego organu założycielskiego czyli Starostwa Powiatowego w Kielcach rozwija się i ma coraz lepszy sprzęt. Od jesieni w wyposażenie zainwestowano tu blisko 800 tys. zł.

Pod koniec ubiegłego roku w neonatologię zainwestował też m.in. Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze, który kupił za 300 tys. zł trzy nowoczesne respiratory i trzy inkubatory dla oddziału neonatologii. Placówka zbiera środki na zakup minilaboratorium, dzięki któremu będzie można wykonywać badania przy łóżeczku małego pacjenta.

W najbliższym czasie oddział w Zielonej Górze wzbogaci się także o lampy łóżeczkowe do fototerapii noworodków, przydatne przy leczeniu żółtaczki. Ma być też ogłoszony przetarg na dwa aparaty wspomagające oddychanie najmłodszych pacjentów.

Źródło: rynekzdrowia.pl, um.warszawa.pl 16.04.2009Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life