wtorek, 7 kwietnia 2009

Nie marnuj jedzenia !

W dniu 1 kwietnia ruszyła kampania społeczna Federacji Polskich Banków Żywności pt.:"Nie marnuj jedzenia. Wyrzuć do śmieci stare przyzwyczajenia” . Celem akcji jest uświadomienie społeczeństwu negatywnych skutków ekologicznych, społecznych i ekonomicznych marnowania żywności. Kampania ma również wpłynąć na zmianę postaw i zachowań indywidualnych konsumentów oraz producentów i dystrybutorów żywności.

W badaniach opinii publicznej (Millward Brown SMG KRC, 03.2009) zleconych przez Federację Polskich Banków Żywności 79 % społeczeństwa potwierdza, że w Polsce marnuje się dużo żywności. Wg opinii Polaków za marnowanie żywności odpowiedzialne są głównie sklepy (45%), jak również konsumenci (32%) i producenci (8%).

Nowa strona internetowa www.niemarnuje.pl w całości jest poświęcona zapobieganiu marnowania żywności i ma na celu pokazać konsumentom, jak w prosty sposób można uniknąć marnowania żywności. Na stronie internetowej znajdują się zakładki, które przedstawiają konkretne działania pomagające prawidłowo zagospodarować posiadaną żywność.
Na wspomnianej stronie można dowiedzieć się o tym, jak planować zakupy, porcje posiłków, jak przygotować potrawy, by nie zmarnować niczego, w jaki sposób prawidłowo przechowywać żywność. Stronę wspierają eksperci m.in. Jan i Jakub Kuroń, prof. dr hab. Marta Mitek (SGGW) oraz przedstawiciele Poradni Żywieniowej SetPoint oraz Millward Brown SMG KRC.

Źródło: niemarnuje.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life