piątek, 24 kwietnia 2009

Projekt całkowitego zakazu palenia trafił do Rządu RP

Gdański onkolog prof. Jacek Jassem wystąpił do Rządu z projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed nastepstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych.

Ustawa może być przygotowana i przyjęta jeszcze w tym roku. - Nie wymaga wiele pracy - powiedział prof. Jassem- kierownik Kliniki Onkologii i Radioterapii gdańskiej Akademii Medycznej. - Po pierwsze: będzie krótka, najwyżej dwie strony, a na nich same konkrety, gdzie nie wolno palić i co za to grozi. Po drugie: mamy z czego korzystać, w krajach europejskich działają już podobne ustawy, które sprawdziły się. Zakazy palenia w pomieszczeniach okazały się skuteczniejsze od kampanii edukacyjnych, programów zdrowotnych itp. We Włoszech i Irlandii sprzedaż papierosów spadła o 10%, a frekwencja w pubach, czy dyskotekach nie zmniejszyła się.

Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych, koniec z palarniami w firmach i obowiązkowe osobne pomieszczenia dla palących w klubach - to niektóre z propozycji nowej ustawy o ochronie zdrowia. Popierają ją wszystkie partie oraz Rząd.

Źródło: GW, Dziennik 22.04.2009

Komisyjny projekt ustawy o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life