środa, 15 kwietnia 2009

Szczecin zaprasza na Marsz dla Życia
Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” – Oddział Szczeciński zaprasza na Marsz dla Życia, który będzie miał miejsce 19 kwietnia 2009 r. Jako hasło przewodnie zaproponowano frazę - „Rzeka życia, wypłyń na głębię”.

„Rzeka Życia” – tak jak rzeka składa się z milionów kropel, które razem stanowią o potężnej sile żywiołu, tak wszyscy uczestnicy Marszu dla Życia również stanowią pewną siłę.

„Wypłynąć na głębię” - oznacza pełne zaangażowanie w obronie fundamentalnych wartości, konsekwentne przeciwstawianie się wszelkim ideologiom uderzającym w człowieka. Obrona godności człowieka domaga się poświecenia i determinacji, a czasem przypływu nadludzkiej siły, gdyż wielokrotnie wiąże się to z trudem „pójścia pod prąd”.

Organizatorzy szczecińskiego Marszu dla Życia zachęcają mieszkańców Szczecina i okolic do przygotowania się do tej manifestacji. Zapraszają wspólnoty, grupy, parafie, stowarzyszenia, a nawet poszczególne rodziny do uszycia żagla, napisania na nim jakiejś myśli Ojca Świętego Jana Pawła II oraz do złożenia swojego podpisu. Podpis złożony na żaglu powinien mieć wymiar świadomej, przemyślanej decyzji o przyjęciu postawy broniącej życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Trzy najpiękniejsze żagle zostaną złożone w darze Ojcu Świętemu Benedyktowi XVI w czasie pielgrzymki szczecińskiej młodzieży do Rzymu.

Źródło: hli.org.pl

Więcej informacji na stronie: prorodzina.szczecin.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life