piątek, 15 maja 2009

Czy Hiszpania zliberalizuje ustawę dopuszczającą aborcję ?


Rząd hiszpański zatwierdził projekt nowelizacji ustawy aborcyjnej dopuszczający przerywanie ciąży na życzenie do 14. tygodnia, informuje serwis PAP. Projekt nowelizacji zostanie teraz przesłany do parlamentu.

Nowelizacja, która wprowadzi zmiany do obowiązującej od 1985 roku ustawy, dopuszcza aborcję do 22. tygodnia ciąży, jeśli istnieją takie okoliczności, jak "nieprawidłowości w rozwoju płodu" lub zagrożenie życia kobiety.

Głównym celem nowelizacji jest "ograniczenie liczby niepożądanych ciąż" - powiedziała hiszpańska minister ds. równouprawnienia Bibiana Aido. Jak zaznaczyła, dzięki nowej ustawie "żadnej kobiety nie będzie można skazać na więzienie za przerwanie ciąży".

Według wicepremier Marii Teresy Fernandez de la Vega, nowa ustawa ma "bronić godności kobiet" (sic!).

Obecne prawo hiszpańskie pozwala przerwać ciążę do 12. tygodnia, w sytuacji gdy ciąża jest wynikiem gwałtu, a do 22. tygodnia w przypadku podejrzenia uszkodzenia płodu. Dopuszcza się też zabójstwo w każdym okresie, jeśli urodzenie dziecka stanowi zagrożenie dla zdrowia fizycznego i psychicznego matki. Konieczne jest w takich przypadkach orzeczenie lekarskie.

Źródło: PAP 14.05.2009

Zobacz też: Hiszpania: zabójcy w lekarskich kitlach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life