piątek, 15 maja 2009

Edukacja seksualna nie pomogła...

Pomimo wielomilionowych nakładów rządu brytyjskiego na promowanie antykoncepcji, liczba ciąż wśród nastolatek w Wielkiej Brytanii wciąż rośnie – informuje „Nasz Dziennik”. Najnowszy raport rządowy na temat urodzeń pokazuje, że połowa ciąż wśród brytyjskich nastolatek kończy się aborcją.

W 2008 roku, spośród 40 tys. dzieci poczętych przez nastolatki, ponad 20 tys. zostało uśmierconych przed urodzeniem. Tylko w Anglii i Walii liczba kobiet decydujących się na aborcję po raz pierwszy przekroczyła w ubiegłym roku liczbę 200 tysięcy.

Wskaźniki aborcyjne w Wielkiej Brytanii zaczęły gwałtownie rosnąć od roku 1999, kiedy rząd wprowadził program „zapobiegania ciąży” wśród nastolatek (Teenage Pregnancy Strategy).

Program, na który przeznaczono 300 mln funtów, miał poprzez kontrolę urodzeń i promowanie antykoncepcji ograniczyć o połowę liczbę ciąż u nieletnich. Tymczasem, jak pisał „London Daily Mail”, po wprowadzeniu tej strategii Wielka Brytania z każdym rokiem odnotowuje tendencję przeciwną od planowanej.

Źródło: ND 13.05.2009 opr. PS

Zobacz też: Brytyjska telewizja zareklamuje aborcję

Porażka edukacji seksualnej w Wielkiej Brytanii

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life