czwartek, 7 maja 2009

Konferencja na temat niepłodności w Opolu

W dniu wczorajszym na Uniwersytecie Opolskim odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowa na temat:"Niepłodność - zagadnienie interdyscyplinarne".

Tematyka konferencji obejmowała szereg zagadnień:
 1. Biomedyczne aspekty płodności i niepłodności
 2. Klasyfikacja, diagnostyka i leczenie niepłodności męskiej
 3. Klasyfikacja, diagnostyka i leczenie niepłodności kobiecej
 4. Naprotechnologia
 5. Rola położnej obliczu niepłodności
 6. Psychologiczne aspekty niepłodności
 7. Postrzeba wsparcia duchowego
 8. Adopcja jako alternatywa rodzicielstwa
 9. Bezdzietność z wyboru
 10. Zagadnienia prawne

Informacje nt materiałów konferencyjnych można uzyskać telefonicznie u współorganizatorki konferencji pani Ewy Janiuk tel. 606 790 535

1 komentarz:

 1. Odnośnie wystąpienia dr. Głąba. Wiedzę dr uważam na bardzo wysokim poziomie, jednak w sposobie przekazu nie podobało mi się porównywanie płodności kobiety do "rui"- jak to pan dr nazwał. Płodnosć jest darem i wielką tajemnica, o której należy wysławiać się bardzo delikatnie poniewąż jest sprawą intymną(o czym w pracy pana dr nie należy zapominać), a terminów na jej określanie w Języku polskim jest naprawdę wiele. Taki sposób nazewnictwa mnie jako kobietę bardzo dotkyka. Kolejną sprawą jest poziom kultury pana dr i brak taktu w tymże wystąpieniu publicznym. Nie podważa się kompetencji swoich przedmówców publicznie, a gdy była ku temu okazja aby podjąć dyskusję niestety Pana dr i jego współpracowników zabrakło.

  OdpowiedzUsuń

© puls pro-life