piątek, 22 maja 2009

Konferencja psychiatrów i doradców w Marburgu w atmosferze nagonki i zastraszenia

W dniach 20-24 maja na Uniwersytecie w Marburgu odbywa się 6.Międzynarodowa Konferencja Psychoterapii i Poradnictwa (Kongreß für Psychotherapie und Seelsorge), której tematem jest "Tożsamość płciowa".

Udział w niej biorą naukowcy m.in. tacy jak dr Martin Grabe (szef oddziału psychoterapii w klinice Hohe Mark, dr Rolf Senst (szef kliniki De'Ignis), dr Raphael Bonelli (specjalista w zakresie psychiatrii, psychoterapii i neurologii), dr Roland Werner (afrykanista i religioznawca, Przewodniczący Komitetu Christivalu).
W czasie trwania Konferencji odbywają się wykłady i seminaria na temat rodziny, małżeństwa, zagrożeń współczesnego świata, identyfikacji płciowej i ról przypisanych płciom.

Przykładowe tematy seminariów:

- Rozwój i zachowanie tożsamości w kontekście rodziny.
- Rozwój psychopatologii.
- Uleczenie "wewnętrznego dziecka".
- Dojrzewanie tożsamości kobiety i mężczyzny.
- Kontemplacja chrześcijańskiej tożsamości w procesie psychoterapeutycznym
- Kim jestem? identyfikacja problemów dzieci i młodzieży.
- Zaburzenia jedzenia i poszukiwanie własnej tożsamości.
- Aborcja jako trauma. Syndrom poaborcyjny.
- Neurobiologia. Nowe aspekty do zrozumienia problemów psychicznych.

Z uwagi na poruszane tematy, Konferencja przebiega w atmosferze protestów ze strony organizacji homoseksualistów, lewaków i anarchistów. Przed Konferencją miały miejsce chuligańskie wybryki związane ze zniszczeniem fasad budynków instytucji chrześcijańskich będących współorganizatorami spotkania.
W ten sposób lewaccy chuligani próbowali zastraszyć organizatorów i uczestników spotkania. Budynki, plansze i oznaczenia zostały zamalowane sprayem takimi hasłami jak: "Nie dla kongresu !", "Walcz z homofobią! "Leczyć homofobię !".Poszkodowane instytucje to : Misja Marburska, Christus-Treff, Wspólnota Tabor.

Przedstawiciele Wspólnoty Tabor wobec zaistniałych incydentów stwierdzili, że nie mają zrozumienia dla takiej formy agresji: "Takie działania podważają podstawy demokracji w naszym mieście. Podstawowe prawa swobody wypowiedzi i wolności religijnej zostały naruszone, a ostatecznie wyjaśniło to nam, że tu już nie chodzi o kwestie merytoryczne poruszane na konferencji. "

Kandydat do Bundestagu z ramienia CDU Stefan Heck w trosce o tolerancję w Marburgu zaprosił na debatę okrągłego stołu na temat ekstremizmu.


"Wraz z gwałtownymi wystąpieniami przeciw chrześcijańskim instytucjom, debata na temat Kongresu nabiera nowego znaczenia", powiedział Stefan Stern w komunikacie prasowym.

Głównym organizatorem demonstracji przeciw Konferencji jest Sojusz Akcji Marburskiej "NIE dla seksizmu, homofobii i fundamentalizmu religijnego" składający się z wielu różnych grup radykalnych. Deklarowanym celem działania Sojuszu jest rozbicie Kongresu.

Sojusz składa się z grup "queer" (homoseksualnych), feministycznych, antyseksistowskich i antyfaszystowskich.

Wśród nich są m.in.: grupa antify 5 Marburg, antifa r4 Giessen i Radykalni Homo z Getyngi.

Zajścia w Marburgu są kolejnym dowodem na to, jak antychrześcijańska nagonka w Niemczech staje się coraz bardziej radykalna. Ci radykałowie są zachęcani do aktywności przez niektóre media, które działają przeciw chrześcijanom systematycznie, choć mniej radykalnie i bez pośpiechu.

Poniżej protest Sojuszu Akcji Marburskiej:Źródło: Kultur-und-Medien-online.blogspot.com, blog.pro-medienmagazin.de

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life