poniedziałek, 4 maja 2009

Milczący marsz przeszedł ulicami Poznania


W niedzielę 3 maja ponad dwieście osób przeszło wieczorem w ciszy przez ulice Poznania w Marszu dla Życia, który po raz trzeci w tym roku zorganizowała młodzież akademicka w obronie życia dzieci poczętych.

Uczestnicy marszu przeszli po Mszy św. od kościoła św. Stanisława Kostki do należącego do Księży Salezjanów kościoła św. Jana Bosko.

Czoło pochodu tworzyli młodzi ludzie w białych koszulkach, niosący duży transparent z napisem „Marsz dla Życia”. Podczas przemarszu panowało całkowite milczenie i nie skandowano żadnych haseł.

„Módlmy się za każde życie zagrożone: poczęte, a także za życie ludzi starszych i za ludzi w śpiączce. Każdy człowiek ma prawo do życia i tylko Bóg ma prawo to życie odwołać” – zwrócił się do uczestników marszu duszpasterz akademicki, salezjanin ks. Marcin Pyda.
Organizatorami Marszu dla Życia – z których pierwszy odbył się w pierwszą niedzielę marca – są studenci i absolwenci poznańskich uczelni, którym bliska jest idea obrony poczętych dzieci. Chcą oni, aby podobne marsze odbywały się raz w miesiącu przez dziewięć kolejnych miesięcy.

Kolejny marsz przejdzie 31 maja z kościoła Ojców Franciszkanów do katedry. Odbędzie się on wyjątkowo w ostatnią niedzielę maja z uwagi na zaplanowane na pierwszą niedzielę czerwca wybory do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: KAI 04.05.2009

Zobacz też: Oficjalny blog inicjatywy "Marsz dla życia"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life