wtorek, 12 maja 2009

Nigdy więcej nie wykonam in vitro - świadectwo lekarza

Na portalu "Frondy" zamieszczono świadectwo doktora Tadeusza Wasilewskiego, które powstało na podstawie zapisu wystąpienia na konferencji poświęconej naprotechnologii jaka odbyła się na UKSW w dniu 21 marca 2009 r.

Mogłem to jeszcze przemyśleć. Ale wiedziałem, że nie zostanę przy programie in vitro ani minuty dłużej, z uwagi na szacunek dla życia.

Rozpocząłem leczyć bezpłodność małżeńską, gdy od siedmiu lat byłem już lekarzem medycyny. To było dokładnie 1 kwietnia 1993 roku. Zacząłem zdobywać wiedzę na temat niepłodności i nie ukrywam, że bardzo mnie to pociągało.

Była to medycyna bardzo wysublimowana, bardzo cząstkowa. Medycyna, która rzeczywiście daje dużo satysfakcji kiedy wyniku pomocy lekarza pojawia się dziecko. Ale jest to również medycyna, która powoduje dużo frustracji, kiedy tego dziecka nie ma. Jest to codzienna, żmudna praca. I chcę, żebyście Państwo wiedzieli, ze jest to praca w soboty i w niedziele, w Boże Narodzenie, w pierwszy dzień i drugi dzień Wielkanocy, bo jajeczkowanie nie czeka i lekarz musiał być cały ten czas dyspozycyjny. Musi więc to kochać. Musi wiedzieć, że idąc do pracy realizuje siebie jako osobę, jako lekarza, realizuje się zawodowo.

TUTAJ PEŁNY TEKST ŚWIADECTWA

Zobacz też: Naprotechnologia zamiast in vitro


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life