czwartek, 7 maja 2009

Słowaccy obrońcy życia pozwali Rząd do sądu


Przedstawiciele Centrum Reformy Bioetycznej (CBR Europe) pozwali do sądu rząd Republiki Słowackiej po tym jak policja w Koszycach przerwała pokojową i legalną manifestację obrońców życia. Uczestnicy marszu nieśli plakaty przedstawiające zdjęcia ofiar aborcji oraz inne przykłady naruszania praw ludzkich na świecie.
Jeden z napisów na plakatach brzmiał: ,,Powstrzymać ludobójstwo".


Słowacka policja uznała, że zdjęcia były zbyt drastyczne, by demonstrować je publicznie, i interweniowała, przerywając demonstrację.
Roger Kiska, adwokat z Alliance Defense Fund, reprezentujący działaczy pro-life, powiedział portalowi LifeSiteNews, że uniemożliwiając wyrażenie swoich poglądów i uświadomienie innym ludziom prawdy, naruszono prawa chrześcijan i obrońców dzieci poczętych.

- To policja zdecydowała, że nie chce, by ludzie stanęli twarzą w twarz z prawdą na temat aborcji - mówi Kiska, zauważając, że prezentowane na plakatach zdjęcia były legalne i jedynie przedstawiały okropności, które dzieją się na całym świecie w gabinetach, gdzie dokonuje się aborcji.

Dwa lata temu słowaccy obrońcy życia odnieśli zwycięstwo w walce z planowanymi przez rząd przepisami, które miały nakazywać każdemu szpitalowi wykonywanie aborcji. Dzięki kampanii ,,Prawo do życia", która polegała m.in. na informowaniu opinii publicznej o faktach dotyczących zabijania dzieci przed urodzeniem, Ministerstwo Zdrowia wycofało się z planowanych zarządzeń.

Źródło: KAI 05.05.2009

Zobacz też: Oficjalny serwis wystawy "Wybierz Życie"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life