poniedziałek, 18 maja 2009

Taka powinna być każda położna - historia Angeli Michael

Jak wygląda codzienne życie działacza pro-life w kraju, w którym dostępna jest aborcja na życzenie?

Być może nasze wyobrażenia pochodzą z hollywoodzkich filmów, gdzie grupa wymachujących różańcami ludzi agresywnie wrzeszczy "morderczynie" na kobiety wchodzące do kliniki, wpychając im ulotki z krwawymi, rozczłonkowanymi zwłokami dzieci. Być może wiemy więcej – widzieliśmy grupę odmawiających różaniec ludzi i kilku "side-walk counsellors", próbujących wręczyć ciężarnym kobietom informacje o realnych alternatywach dla aborcji – wskazujące ośrodki pomocowe. Wyobrażamy sobie "eskorty śmierci" pilnujące, by pragnący pomóc ciężarnym pozostali po drugiej stronie ulicy. Pracowników "ochrony" wrzeszczących bluźnierstwa w twarze modlących się.

Angela i Daniel Michael od 16 lat prowadzą fundację Ministerstwo Małych Zwycięstw (Small Victories Ministries), a od 2000 roku stronę internetową raportującą o ich codziennej pracy. Angela jest położną. Wraz ze swą liczną rodziną pomaga ciężarnym kobietom w trudnej sytuacji.

Od stycznia 2000 roku udało im się ocalić od śmierci ponad 3100 dzieci, z których 28 zostało adoptowanych. Terenem ich działania są okolice największej kliniki aborcyjnej rejonu Midwest (niedaleko St. Louis – Illinois) o dezinformującej nazwie Klinika Nadziei (Hope Clinic). Klinika jest otwarta przez 12 godzin dziennie, 6 dni w tygodniu. Wykonuje między 10 a 13 tysięcy aborcji rocznie, specjalizując się w tzw. późnych aborcjach (late term abortion), przeprowadzanych w drugim i trzecim trymestrze ciąży.

Zabicie dziecka kosztuje tutaj od 400 do 2400 dolarów. Wiele klientek to nastolatki. Ponieważ w stanie Illinois nie jest wymagana zgoda rodziców na aborcję u nieletniej, młodociane matki przyjeżdżają także z innych stanów. Z tego samego powodu trafiają tu nieletnie ofiary gwałtów i kazirodztwa, przywożone i zmuszane do aborcji przez gwałcicieli.Dzięki interwencji Angeli i Daniela udało się niedawno aresztować gwałciciela z Arkansas, który wykorzystywał seksualnie 13-latkę, wielokrotnie ją zapładniając i zmuszając do aborcji w klinice.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu, którego udzieliła Angela dla Frondy:

Ministerstwo Drobnych Zwycięstw ratuje dzieci skazane na śmierć


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life