wtorek, 2 czerwca 2009

Carhart przejmie klinikę po Tillerze


Jak informuje Lifenews - LeRoy Carhart - aborter z Nebraski przejmie klinikę aborcyjną w Wichita, Kansas, której właścicielem był zabity 31 maja 2009 George Tiller.

Carhart był wieloletnim przyjacielem Tillera. Znany jest w USA z głośnej w USA sprawy toczącej się w Sądzie Najwyższym w sprawie zakazu przeprowadzania aborcji metodą częściowego porodu (partial-birth abortion). Gdy prawodawcy z Nebraski uchwalili zakaz wykonywania aborcji poprzez częsciowy poród, czemu większość Amerykanów sprzeciwia się, Carhart działał na rzecz obalenia ustawy.

W wywiadzie dla Nebraska State Paper Carhart powiedział, że jest gotowy kontynuować pracę Tillera wykonując pózne aborcje w jego klinice, która została zamknięta po jego zastrzeleniu. W swoich komentarzach Carhart określa pro-life jako "fundamentalistycznych terrorystów nie różniących się od Al-Kaidy i talibów".

Powiedział też, że śmierć Tillera to deklaracja wojny od większości Amerykanów, którzy popierają pro-life i są przeciwni aborcji. Oświadczył, że jest napełniony wściekłością na ludzi pro-life z powodu śmierci Tillera i nie pozwoli na to, aby jego klinika została zamknięta.


Źródło: Lifenews.com 01.06.2009

Przesłuchanie LeRoya Carharta (ang.) w sprawie aborcji poprzez częściowy poród

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life