piątek, 5 czerwca 2009

Hiszpańskie feministki chcą obniżenia wieku dopuszczalności aborcji do 13 lat.

Rządowy koordynator hiszpańskich organizacji feministycznych zebrał 12 000 podpisów pod petycją, w której feministki żądają aby rząd dopuścił nieograniczoną aborcję na żądanie, umożliwił wykonywanie aborcji w szpitalach publicznych i obniżył wiek dopuszczalności aborcji do 13 roku życia.
"Chcemy prawa, które nie będzie restrykcyjne, które będzie jednym z najnowocześniejszych w Europie." powiedziała Yolanda Iglesias, rzecznik prasowy grupy.

Socjalistyczny rząd proponuje nowe prawo, które depenalizuje aborcję na żądanie w ciągu pierwszych 14 tygodni ciąży, pozostawiając sankcje karne w przypadku aborcji po 14 tygodniu, nie objętej wyjątkami (takimi jak gwałt czy podejrzenie uszkodzenia płodu).

Z ostatniego sondażu wynika, że oczekiwania feministek są niezgodne z poglądami większości Hiszpanów, którzy sprzeciwiają się obniżeniu wieku dopuszczalności aborcji do 16 roku życia, nie mówiąc już o obniżeniu go do 13 roku życia.
Kolejna przeprowadzona ankieta przeprowadzona 2 tygodnie wcześniej , ukazała, że wiele hiszpańskich kobiet jest przeciwnych zniesieniu istniejących obecnie sankcji dla aborcji.

Grupy kobiet pro-life rozpoczęły zbieranie podpisów pod "Manifestem Kobiet przeciw aborcji."

"Aborcja jest etycznie i prawnie niedopuszczalna, nie tylko dlatego, że jest zabijaniem bezbronnych ludzi, ale dlatego, że wiąże się z przemocą zadaną godności kobiety" - głoszą w swoim Manifeście.

Źródło: LifeSiteNews.com 04.06.2009

Zobacz też: Dla hiszpańskiej minister życie ludzkie nie ma żadnej wartości

Aborcyjny skandal w Hiszpanii

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life