poniedziałek, 15 czerwca 2009

Komitet "Contra in vitro" zebrał 160 tys. podpisów

Komitet Inicjatywy Obywatelskiej „Contra In vitro” zebrał w całej Polsce 160 895 podpisów, pod projektem ustawy zakazującej stosowanie zapłodnienia metodą in vitro. Zbierane od 20 marca 2009 r. podpisy, w dniu dzisiejszym zostaną przekazane do Kancelarii Sejmu. Od tej daty, Sejm w ciągu trzech miesięcy musi się zająć projektem ustawy.

- Chcieliśmy przeszkodzić w realizacji planu, który w zmanipulowany sposób miał doprowadzić do tego, że parlament przyjmie bez dyskusji rozwiązanie niby kompromisowe, jednak co do istoty akceptujące metodę in vitro jako dopuszczalną – tłumaczy powstanie inicjatywy Jacek Kotula, Pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Obywatelskiej „Contra In vitro”

Komitet "Contra in vitro" jest inicjatywą kilkunastu świeckich katolików z Tyczyna koło Rzeszowa. Powstał jako odpowiedź na apel polskich biskupów, aby świeccy katolicy zaangażowali się w prowadzoną debatę na temat zapłodnienia metodą in vitro. Podpisy były zbierane przez działaczy w poszczególnych diecezjach od 20 marca 2009.

Źródło: fronda.pl 14.06.2009

Zobacz też: In vitro skontrowane GN 10.05.2009

Zbiór artykułów na temat in vitro


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life