poniedziałek, 8 czerwca 2009

Kontrowersyjny Raport ONZ

W najnowszym raporcie Organizacji Narodów Zjednoczonych zatytułowanym „15 lat Specjalnego Sprawozdawcy ONZ ds. Przemocy Wobec Kobiet, ich przyczyn i konsekwencji (1994 – 2009) – krytyczny przegląd” stwierdza się, iż „sankcje karne stosowane wobec wszelkich form aborcji i antykoncepcji” nałożone przez państwo są aktem przemocy wobec kobiet – informuje portal LifeSiteNews.com.

W Raporcie czytamy również, że: „Tego rodzaju polityka i środki stosowane przez państwo naruszają prawo do wolności, bezpieczeństwa i życia kobiet”.
Według autorów Raportu państwo, które nie zapewnia łatwego dostępu do środków antykoncepcyjnych oraz „usług planowania rodziny,” popełnia pośredni akt przemocy wobec kobiet, gdyż nie akceptuje ani nie zapewnia im niezależności.

Raport został ostro skrytykowany przez brytyjską organizację broniącą życia dzieci poczętych Society for the Protection of Unborn Children (SPUC), która stwierdziła, że jest on skrajnie proaborcyjny i antyrodzinny.

- Niezależnie od tego co stanowi raport, nie ma i nie może być prawa do aborcji - oświadczył szef SPUC Pat Buckley, przed Radą ONZ ds. Praw Człowieka, której raport został przedłożony do akceptacji. Dodał również, że idea upowszechnienia prawa do zabijania dzieci w łonach matek jest w gruncie rzeczy aktem przemocy wobec kobiet i ich dzieci.

Szef organizacji SPUC zaleca rządom uważną analizę raportu ONZ, gdyż zawiera on bardzo dużo stwierdzeń, które absolutnie nie mogą być zaakceptowane. Zagrażają one życiu dzieci poczętych, rodzinom i samym kobietom.

W dniu 19 czerwca nad raportem będzie dyskutowała Rada ONZ ds. Praw Człowieka, która zdecyduje czy należy go przyjąć czy też odrzucić.

Źródło: LifeSiteNews opr.PS


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life