sobota, 20 czerwca 2009

Litwa przyjęła ustawę o ochronie nieletnich

Parlament Litwy przyjął ustawę o ochronie nieletnich, zakazującą reklamy stosunków homoseksualnych, biseksualnych i poligamicznych.

Za nową regulacją prawną, głosowało 77 deputowanych, 3 było przeciw, a 4 wstrzymało się od głosu.

Zgodnie z ustawą każda publiczna
informacja będąca reklamą stosunków homoseksualnych, biseksualnych i poligamicznych jest uważana za mającą negatywny wpływ na zdrowie psychiczne, rozwój fizyczny, intelektualny i moralny osób nieletnich.

Nowe prawo nie przewiduje żadnych szczególnych sankcji dla tych, którzy go nie będą przestrzegać.

„To czarny wtorek, to zinstytucjonalizowana homofobia” – oświadczył przewodniczący Rady Ligi Litewskich Gejów. Dodał, że litewscy homoseksualiści zwrócą się do prezydenta, aby odrzucił ustawę.

W latach 2007 i 2008 władze Wilna i Kowna zabroniły przejścia przez miasto organizowanego przez środowiska gejowskie pod auspicjami Komisji Europejskiej „marszu tolerancji, na rzecz walki przeciwko wszelkim formom dyskryminacji”. Uznały je za publiczne propagowanie zachowań homoseksualnych.

Źródło: Rzeczpospolita 16.06.2009

1 komentarz:

  1. Tak więc szykuje nam się niezła wojenka. Ciekaw jestem kto pójdzie z odsieczą Litwinom ? Kto będzie współczesnym Janem III Sobieskim ? Można powiedzieć, że litewski parlament zdobył przyczółek i należy teraz iść za ciosem i odbijać kolejne, zagarnięte przez lobby gejowskie, tereny przestrzeni publicznej łącznie z tęczą. Nie pozostawiałbym tego faktu bez dalszych działań, nie wiemy jak dalej się potoczą tam sprawy. Jedno jest pewne - Litwini mogą potrzebować naszego wsparcia, czy jesteśmy gotowi im pomóc? Bo właśnie oni pomogli nam ludziom, rodzinom, dzieciom.

    OdpowiedzUsuń

© puls pro-life