czwartek, 4 czerwca 2009

Nie ma ugody między Alicją Tysiąc a "Gościem Niedzielnym'

W toku kolejnego procesu jaki odbył się w Sądzie Rejonowym w Katowicach, nie doszło do zawarcia ugody między Alicją Tysiąc, a ks.Markiem Gancarczykiem - redaktorem "Gościa Niedzielnego".

Ksiądz Gancarczyk proponował, aby ponownie opublikować sporne artykuły, ale tym razem z adnotacją, że "redakcja przeprasza wszystkie osoby, które poczuły się dotknięte tekstami". Alicja Tysiąc nie chciała się zgodzić na takie przeprosiny.

To już druga część procesu, w którym Alicja Tysiąc domaga się od "Gościa Niedzielnego" przeprosin i zadośćuczynienia finansowego. Pierwsza rozprawa miała miejsce w maju i - podobnie jak dzisiejsza - nie przyniosła ugody.

Na rozprawę razem z obrońcami życia przyjechał również lider Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek. "To jest proces o wolność słowa. Jeżeli nie będzie można wypowiadać swych przekonań moralnych, to właściwie po co mamy wypowiadać się w życiu publicznym?" - powiedział Jurek.

Na rozprawie Alicji Tysiąc towarzyszyła Małgorzata Tkacz-Janik, znana działaczka feministyczna, polityk partii Zieloni 2004, organizatorka śląskiej "Manify". Jako „opiekunka” weszła z nią tłumacząc, że pani Tysiąc nie jest w pełni sprawna.
W czasie procesu podpowiadała pani Tysiąc, aż sędzia zażądał aby się przesiadła i przestała podszeptywać odpowiedzi powódce.

Kolejna rozprawa planowana jest na 9 września 2009, wtedy zeznania będzie składał ks.Gancarczyk.


Źródło: dziennik.pl , fronda.pl 03.06.2009

Zobacz też : Kto manipuluje Alicją ?

Sprawa pani Alicji Tysiąc


Proces Alicja Tysiąc vs "Gość Niedzielny"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life