piątek, 5 czerwca 2009

Pigułka zabija kobiety

W sobotę, 6 czerwca w USA odbędzie się wielki protest przeciwko pigułce antykoncepcyjnej i innym środkom kontroli urodzeń. W ubiegłym roku protest ten odbywał się pod hasłem "Pigułka zabija dzieci". Uczestnicy akcji edukowali społeczeństwo w jaki sposób pigułka przyczynia się do śmierci dzieci.

W tym roku będą mówić o tym, jak pigułka przyczynia się do śmierci kobiet. Współorganizatorami akcji są m.in. Międzynarodowe Stowarzyszenie "Farmaceuci za Życiem", Human Life International, American Life League.
Na stronie www.thepillkills.com zamieszczone są ciekawe materiały dotyczące działania i skutków doustnej antykoncepcji hormonalnej. Są też opisane historie młodych kobiet, które straciły życie na skutek zażywania pigułek hormonalnych.

Pigułka antykoncepcyjna wraz z innymi środkami kontroli urodzin przyczyniła się do śmierci wielu kobiet na całym świecie.
Bardzo często prowadzi do problemów sercowo-naczyniowych, które mogą spowodować śmierć. Badania naukowe pokazują, że większość kobiet, które zmarły wskutek stosowania pigułki lub innego produktu kontroli urodzeń (np.wkładki wewnątrzmaciczne), zmarły przez ataki serca, zatorowość płucną lub zakrzepy krwi. Pigułka powoduje także wiele innych problemów zdrowotnych takich jak nowotwory, stany zapalne w obrębie miednicy mniejszej, depresję i wiele innych.


Zwiększone ryzyko chorób serca.
Wydział Nauk Biomedycznych i Technologii Uniwersytetu w Udine we Włoszech, przeprowadził w roku 2008 badanie, które wykazało, że pigułka zwiększa ryzyko chorób serca. Kobiety przyjmujące pigułki hormonalne miały ponad 4 razy większy poziom białka CRP i 3,9 raza większe prawdopodobieństwo, że poziom CRP jest na tyle wysoki aby spowodowac pośredni eryzyko wystąpienia chorób serca.(1)

Zwiększone ryzyko wystąpienia raka piersi.
W przemówieniu "Nowy początek" endokrynolog dr Maria Kraw omówiła Konferencji Humanae Vitae w roku 2006, omówiła poważne efekty uboczne pigułki. "Patrząc na 54 różne opracowania badawcze na temat pigułki, obserwuję, ze naukowcy potwierdzili wzrost do 24% ryzyka powstania raka piersi.(2)

Zwiększone ryzyko choroby mózgowo- naczyniowej i raka szyjki macicy.
Kobieta przyjmująca pigułkę jest 1,9 razy częściej narażona na śmierć wskutek choroby mózgowo-naczyniowej i 2,5 raza częsciej z powodu raka szyjki macicy. To stwierdzenie pochodzi z abadania opublikowanego w British medical Journal w 1999 roku. " Badania przeprowadzone w ciagu 25 lat wśród 46 tys. kobiet odnotowuje, że podwyższone ryzyko śmierci istnieje przez 10 lat od czasu odstawienia pigułek." (3)

Zwiększone ryzyko odkładania się blaszek miażdżycowych w tętnicach. Badanie 1300 kobiet w wieku 35 -55 lat, ukazało, że kobiety, które przyjmują hormonalne pigułki antykoncepcyjne mają więcej blaszek miażdżycowych w tętnicach. Badani ezostało przeprowadzone w Belgii przez naukowców z Uniwersytetu w Gandawie. Odkryto, że każde 10 lat przyjmowania pigułek było połączone z 20-30 % wzrostem ilości płytek miażdżycowych (4)

Zwiększone ryzyko występowania nadciśnienia tętniczego.
badania przeprowadzone wśród 60 000 kobiet, z których 35 000 przyjmowało pigułki antykoncepcyjne wykazały, że "wzrost cisnienia tętniczego krwi występuje u niemal wszystkich kobiet, które przyjmują pigułki 6 miesięcy albo dłużej." Badania wykazały również wzrost ataków serca i udarów mózgu.(5)

Zwiększone ryzyko występowania chorób wątroby.
Kilka przypadków guzów wątroby stwierdzono u młodych kobiet, które przyjmowały pigułki antykoncepcyjne. Te studia rzypadków miały miejsce w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Wloszech, Południowej Afryce i wielu krajach rozwijających się aby wykazać związek między nowotworami wątroby a stosowaniem doustnej antykoncepcji hormonalnej.(6)

1Matthew Hoffman, "New Study Shows Contraceptive Pill Increases Risk of Heart Disease, Stroke," LifeSiteNews, May 7, 2008, http://www.lifesitenews.com/ldn/2008/may/08050713.html.

2Elizabeth O’Brien, "Online Video: Noted Endocrinologist Dispels the Myths of Health Benefits of the Pill – Part 2," LifeSiteNews, Aug. 9, 2007, http://www.lifesitenews.com/ldn/2007/aug/07080903.html.

3"The Pill is Deadly to Babies and Women," LifeSiteNews, Jan. 12, 1999, http://www.lifesitenews.com/ldn/1999/jan/99011203.html.

4Thaddeus M. Baklinski, "Birth Control Pill Linked to Hardening of the Arteries," LifeSiteNews, Apr. 8, 2008, http://www.lifesitenews.com/ldn/2008/apr/08040807.html.

5M. H. Weinberger, "Estrogens and hypertension," Compr Ther. 1982 Jun; 8(6):71-5, PMID: 7105645 [PubMed - indexed for MEDLINE], http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7105645.

6L. Rosenberg, "The risk of liver neoplasia in relation to combined oral contraceptive use," Contraception, 1991 Jun;43(6):643-52, Slone Epidemiology Unit, Boston University School of Medicine, PMID: 1651205 [PubMed - indexed for MEDLINE], http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/1651205

Źródło: ThePillKills.com

Zobacz też: Artykuły na temat antykoncepcji hormonalnej

Opis działania hormonalnych preparatów antykoncepcyjnych - zamieszczony w ulotce dla pacjentki


Polecamy: Anty pigułka

1 komentarz:

  1. Jest dokładnie odwrotnie - pigułka zmniejsza ryzyko raka jajnika i endometrium, zmniejsza ryzyko zawałów serca o 12%, zmniejsza zapadalność na raka okrężnicy i odbytu. Nie może zwiększać ryzyka raka szyjki macicy, bo rak szyjki macicy jest chorobą weneryczną, a nie hormonozależną.

    Zwiększa ryzyko zaburzeń zakrzepowo - zatorowych u palaczek, powyżej 35 roku i osób zagrożonych rodzinnie tą chorobą.

    Osoby z zastawką serca i po zawale nie mogą przyjmować pigułek z estrogenem, ale jedynie pigułki jednoskładnikowe bez estrogenu.

    Co do raka piersi - minimalnie więcej przypadków u kobiet stosujących antykoncepcję, ale kobiety te częściej badają się, więc rak jest wykrywany wcześniej, nie ma przerzutów i obserwuje się mniejszą śmiertelność wśród kobiet stosujących antykoncepcję. Suma sumarum kobiety stosujące antykoncepcją hormonalną i tak wychodzą na plus. Zagrożenie rakiem jest większe jeżeli kobieta ma skłonności genetyczne do raka, wcześniej miała miesiączkę, nie rodziła przed 30tką, stosowała antykoncepcję powyżej 8 lat przed pierwszą ciążą.

    OdpowiedzUsuń

© puls pro-life