czwartek, 18 czerwca 2009

Rocznica śmierci niewinnego dziecka

W dniu dzisiejszym kilka minut po godzinie 11.00 pod siedzibą „Gazety Wyborczej” w Warszawie przy ul. Czerskiej 8/10 spotkało się grupa osób. - Uważałem przyjście tutaj na ulicę Czerską pod siedzibę „Gazety Wyborczej” za swój moralny obowiązek, aby pokazać, że pamiętamy o sprawie, która rok temu tak nas bardzo poruszyła. Brałem wówczas aktywny udział w komentowaniu tych wydarzeń na forum „Frondy” i mam swój wkład popkulturowy w to co się wtedy stało jako autor określenia „Gazeta Aborcza”. Ta nazwa dużo lepiej pasuje do tego dziennika, który jest redagowany tu przy ulicy Czerskiej – powiedział jeden z uczestników.

Spod siedziby Agory grupa udała się na ulicę Miodową pod gmach Ministerstwa Zdrowia RP, modląc się m.in. w intencji dziennikarzy zaangażowanych rok temu w namawianie i wywieranie presji aby 14-latka dokonała aborcji. - Ten dzień to również okazja do modlitwy za (zastępcę redaktora naczelnego "GW") Piotra Pacewicza, który był w pierwszym szeregu walczących o prawo do zabicia dziecka – skomentował publicysta „Frondy” i „Wprost”.

Pod ministerstwem grupa modliła się w intencji minister Ewy Kopacz, która wskazała szpital, w którym dokonano zabicia dziecka w ostatnim dopuszczalnym przez prawo dniu. O 17:00 planowana jest Msza w kościele OO. Paulinów na Nowym Mieście przy ul. Długiej.

W innych miastach przygotowano podobne akcje.

- We Wrocławiu planujemy spotkanie pod siedzibą redakcji „Gazety Wyborczej” o godzinie 18.00. Wydrukowaliśmy dzisiejszy tekst z portalu Fronda.pl w formie folderu i zaproszenia dla wszystkich, którzy chcieli by przyjść. Powstała też grafika-nekrolog dziecka Agaty autorstwa Jana Ćwięcka – mówi Sara Neneman, na codzień studentka architektury Politechniki Wrocławskiej.

W Katowicach planowana jest akcja zapalenia zniczy pod redakcją lokalnego dodatku "GW".

Spotkania planowane są także w Krakowie, Poznaniu i Lublinie.

Źródło:fronda.pl 18.06.2009

Zobacz też: Rozmowa z ks.Krzysztofem PodstawkąBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life