czwartek, 25 czerwca 2009

Tysiąc audiobooków z encykliką "Humanae vitae" dla medyków

Tysiąc płyt CD z nagranym tekstem encykliki papieża Pawła VI otrzymają uczestnicy V Kongresu Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej. Zjazd odbywa się w dniach 25-27 czerwca w Łodzi.

Pomysłodawcami obdarowania lekarzy uczestniczących w Kongresie audiobookami są organizatorzy majowego Marszu Wdzięczności za Dar Życia, jednocześnie twórcy strony www.zycie.lodz.pl.

"Naprotechnologia powstała dzięki temu, że encyklika Humanae vitae dała zielona światło dla mądrych poszukiwań naukowych rozwiązywania problemów medycznych związanych z płodnością. Przypomnienie tego dokumentu może stać się impulsem do poznawania tych osiągnięć medycyny, które od lat 70. minionego wieku zostały stworzone na całym świecie" - wyjaśnia Michał Owczarski, jeden z pomysłodawców akcji.

Płyty CD z nagranym tekstem encykliki otrzymają wszyscy uczestnicy zjazdu. Organizatorzy Kongresu zgodzili się na dołączenie publikacji do materiałów zjazdowych.
Na płycie znajduje się krótki wstęp metropolity łódzkiego, abpa Władysława Ziółka oraz cały tekst encykliki czytanej przez lektora.
Płyta została wydana ze środków własnych inicjatorów akcji i osób sprzyjających idei wdzięczności za dar życia. Audiobook z encykliką ma trafić także do uczestników jesiennego kongresu pediatrów. "Myślimy o dalszym propagowaniu nauczania papieskiego w tym zakresie. W przyszłym roku chcielibyśmy przygotować płytę z encykliką Evangelium Vitae" - przyznają organizatorzy akcji.

Encyklika "Humanae vitae" wydana została przez papieża Pawła VI 25 lipca 1968 roku. Poświęcona jest zasadom moralnym w dziedzinie przekazywania życia ludzkiego. Składa się z trzech części: opisu nowych problemów, kwestii doktrynalnych i dyrektyw pastoralnych. W jednym z punktów encyklika adresowana jest wprost do środowiska medycznego.

Źródło: Życie Łódź 25.06.2009

Tekst encykliki Humanae Vitae

Tekst encykliki Evangelium Vitae


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life