piątek, 31 lipca 2009

Kobiety na Falach już nie popłyną

Kobiety na Falach (feministyczna organizacja Women on Waves) wysyłały do krajów, w których aborcja jest zakazana lub ograniczona, statki na których oferowano pigułki wczesnoporonne.

Kobiety, które chciały zabić swoje dziecko, wypływały na łodzi na otwarte morze, aby tam za pomocą środków farmakologicznych pozbyć się dziecka. Już nie będą mogły tego robić, ponieważ rząd Holandii ograniczył możliwość stosowania pigułek do licencjonowanych klinik funkcjonujących na lądzie. O sprawie jako pierwszy w Polsce napisał portal Fronda.pl.

Feministki nie chcą się jednak pogodzić z decyzją urzędników. - Nie poddamy się. Odwołamy się od decyzji zmieniającej holenderskie prawo - mówi założycielka i szefowa zbrodniczej organizacji, Rebecca Gomperts. W „Dzienniku” można przeczytać wywiad z liderką stowarzyszenia.

- Atmosfera w Holandii się zmienia. Żyjemy w coraz bardziej restrykcyjnym kraju – tłumaczy decyzję rządu szefowa Kobiet na Falach. - Dotyczy to nie tylko spraw aborcji. Rząd coraz bardziej ogranicza np. prawo do legalnego palenia marihuany – dodaje Gomperts.

Koalicję rządową tworzą chadecy, socjaldemokraci i protestancka Unia Chrześcijańska. Ministrem zdrowia jest członek Apelu Chrześcijańsko-Demokratycznego Ab Klink. - Ludzie, głosując na fundamentalistyczne partie chrześcijańskie, nie spodziewali się, do czego to doprowadzi – mówi Gomperts.

Źródło: Fronda.pl 30.07.2009

Zobacz też: Portugalia zapłaci 6 mln euro organizacjom feministycznym


Koniec aborcji na morzach dziennik.pl 29.07.2009

2 komentarze:

  1. Pod tym względem nasze prawo jest fałszywe jak żadne inne. Z jednej ustawie aborcja jest zabijaniem CZŁOWIEKA. A w innej ( np ubezpieczeniowej, czy spadkowej ) jest to tylko PŁÓD. Sam kościół twierdzi, że jest od samego poczęcia jest to człowiek ale jak przyjdzie o odprawienie pogrzebu dziecka poporonnego to dla kościoła jest to jóż tylko płód i nie zgodzi się na pochówek chrześcijański. PARANOJA

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie jest prawdą, że Kościół odmawia pochówku utraconego przed urodzeniem dziecka. Więcej na ten temat na stronie:
    http://www.poronienie.pl/teologia_pogrzeb_kilkauwag.html
    Pojęcie płodu jest wyrażeniem medycznym. Jakkolwiek o tym pisać jest to z całą pewnością płód ludzki.

    OdpowiedzUsuń

© puls pro-life