piątek, 31 lipca 2009

Poznań : w niedzielę szósty marsz dla życia

Szósty już w tym roku Marsz dla Życia przejdzie w najbliższą niedzielę ulicami Poznania. Manifestacje w obronie życia dzieci nienarodzonych organizuje co miesiąc młodzież akademicka.

„Czy uważasz, że każdy człowiek ma prawo do życia od momentu poczęcia? Jeśli tak, to dołącz do nas!!!” – piszą organizatorzy marszu na plakatach, które w tych dniach wywieszono w niektórych poznańskich kościołach.

Na plakacie umieszczono cytat z wypowiedzi papieża Jana Pawła II, który mówił, że „potrzebna jest powszechna mobilizacja sumień i wspólny wysiłek etyczny, aby wprowadzić w czyn wielką strategię obrony życia”.

Uczestnicy marszu modlić się będą najpierw w kościele św. Małgorzaty na poznańskiej Śródce. Po nabożeństwie przejdą w milczeniu przez Most Jordana na Plac Katedralny, gdzie pod pomnikiem Jana Pawła II odmówią modlitwę za poczęte dzieci zagrożone aborcją.

Organizatorami Marszu dla Życia – z których pierwszy odbył się w pierwszą niedzielę marca – są studenci i absolwenci poznańskich uczelni, dla których ważna jest idea obrony dzieci poczętych. Zaplanowali oni zorganizowanie dziewięciu takich marszy przez dziewięć kolejnych miesięcy. Każdymarsz wyrusza z innego kościoła.

Źródło: KAI, Marsz dla Życia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life