poniedziałek, 27 lipca 2009

Pseudokatolicy z USA będą edukować Polskę

Działacze amerykańskiej organizacji Katolicy na rzecz Wyboru (Catholics for Choice) twierdzą, że można być katolikiem i jednocześnie akceptować antykoncepcję oraz aborcję. We wrześniu przyjadą do Polski na zaproszenie proaborcyjnych aktywistek z Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

Lider Katolików na rzecz Wyboru - Jon O’Brien, , poprowadzi we wrześniu w Warszawie warsztaty pod hasłem: "Jak rozmawiać o aborcji?". Szkolenie organizowane wspólnie z Federacją na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny ma pomóc – jak mówią organizatorzy - m.in "przełamywać utarte schematy myślowe, porządkować własne przemyślenia i kierować dyskusją na tematy związane z aborcją".

Istnienie organizacji, która deklaruje się jako katolicka i jednocześnie głosi poglądy niezgodne z nauką Kościoła nie dziwi ks. Franciszka Longchamp de Berier, prawnika z UJ, który studia kończył w USA. - W Stanach Zjednoczonych jest wielu „katolików”, którzy nie widzą problemu w akceptowaniu aborcji. Gdy zrzeszają się oni w jakaś organizacje, to absolutnie nie mogą siebie nazywać katolicką. Nie reprezentują Kościoła jako wspólnoty, co więcej nie zgadzają się z Kościołem, tzn. z innymi członkami wspólnoty – mówi w rozmowie z portalem Fronda.pl.

Duchowny podkreśla, że w USA problem "katolików", którzy akceptują aborcję i antykoncepcję jest dość duży. Zwraca uwagę, że nie można patrzeć spokojnie, gdy ten problem próbuje się przenieść na teren Polski. - Zaproszenie tej organizacji do Polski to zwykłe rozbijanie katolickości w naszym kraju. To nie jest dyskusja na temat aborcji, tylko proaborcyjna propaganda – mówi.

Feministki szczycą się tym, że warsztaty poprowadzą „katolicy, którzy potrafili przeciwstawić się papieżowi." Jako przykład podają niezgodę na ekskomunikę nałożoną na tych, którzy pomogli 9-letniej brazylijskiej dziewczynce dokonać aborcji. Nie ukrywają, że chcą zaangażować do swojej inicjatywy polityków. Na razie wsparła ją posłanka lewicy Izabela Jaruga-Nowacka. - Trzeba w końcu przestać udawać, że nie ma problemu dzieci niechcianych, które po urodzeniu są maltretowane i porzucane – powiedziała w rozmowie z „Dziennikiem”.

Działający od 1973 r. Katolicy na rzecz Wyboru za cel stawiają sobie dowodzenie, że tradycja katolicka "wspiera prawa moralne i ustawowe kobiet do podążania za własnym sumieniem w sprawach seksualności i zdrowia reprodukcyjnego". Ich główne postulaty to prawo kobiet do aborcji i upowszechnienie antykoncepcji.

Źródło: Fronda.pl 25.07.2009

Zobacz też: Katolicy z USA będą promować u nas aborcję, dziennik.pl 26.07.2009

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life