wtorek, 28 lipca 2009

Telefon komórkowy szkodzi męskiej płodności

Powróciła sprawa niekorzystnego wpływu telefonów komórkowych na płodność mężczyzn. „Istnieje związek między telefonami komórkowymi a śmiercią plemników” - napisał australijski dziennik „Melbourne Herald”. „Uwaga! Intensywne dzwonienie z telefonu komórkowego może uczynić cię bezpłodnym” - ostrzegła indyjska gazeta „Newindpress”.

Od lat krążą pogłoski, że telefony komórkowe szkodzą płodności mężczyzn. Jednak na rozmaite doniesienia naukowców często reagujemy uśmiechem i lekceważeniem. Kilka dni temu światowe media przyniosły jednak naprawdę niepomyślne informacje. Zanim więc zainwestujesz w najnowszy model komórki, zobacz, czy ten wydatek na pewno ci się opłaci.

Naukowcy argumentują to tym, że człowiek, korzystający z telefonu komórkowego prawdopodobnie żyje w stresie, prowadzi siedzący tryb życia i niezdrowo się odżywia. Do tego dochodzi duże prawdopodobieństwo, że często i długo pisze na laptopie, który nierzadko trzyma na kolanach, a to powoduje ogrzewanie spodni i części ciała znajdujące się pod nimi. Całkiem serio do takiej argumentacji podeszli Amerykanie, którzy nie noszą - albo zdarza się to sporadycznie - komórek w kieszeniach i na paskach.


Więcej w artykule: Co ma plemnik do komórki, dziennik.pl 24.07.2009

Zobacz też: Niebezpieczne telefony komórkowe


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life