czwartek, 23 lipca 2009

Wesprzyj "Wychowanie do abstynencji"

Czy chcecie mieć większy wpływ na przyszłość swoją i swoich bliskich, na ważne sprawy młodego pokolenia?


Zachęcamy do wsparcia programu "Wychowanie do Abstynencji", który po długich staraniach będzie wprowadzany do szkół. To wyjątkowy program wychowawczo-profilaktyczny, który może pomóc polskiej młodzieży.

Program ten jest wprowadzany do Polski przez Międzynarodową Fundację „Wiedzieć Jak”, której współpracownicy poszukując skutecznej pomocy dla polskiej młodzieży otrzymali materiały dotyczące wyjątkowej efektywności profilaktycznych działań w Luizjanie. Został on przystosowaniu do warunków polskich, a pomoce dydaktyczne są zalecane przez MEN
(Nr zalecenia 2283/2007)

W maju bieżącego roku odbyły się pierwsze w Polsce szkolenia nauczycieli w zakresie programu „Wychowanie do abstynencji”, a dzięki pomocy RCPS oraz Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Łodzi, od września przeszkoleni pedagodzy będą prowadzili zajęcia w wybranych szkołach Łodzi oraz województwa.

Koszt szkolenia np.: dla nauczycieli z jednego województwa wynosi ok. 55 000,-.

Zawsze trzeba mieć finansowy wkład własny (10-20%), najczęściej nie pokrywane są koszty przelotów wykładowców z Luizjany ok. 4 500,- zł od osoby.

Szczegółowe informacje : fund.wiedz.jak@gmail.com, tel.:(42) 6787917

Międzynarodowa Fundacja ” Wiedzieć Jak”

Łódź, ul. Bystrzycka 11

Volkswagen Bank Polska S. A.

96 2130 0004 2001 0437 9657 0001

4 komentarze:

 1. mlodziez bedzie was miec w dupie, ja na szczescie juz studiuje, ale gdybym miala chodzic na takie zajecia to bym je olała! nie bedziecie wpajac dzieciom ze seks to zlo!

  OdpowiedzUsuń
 2. kogo w d...?
  Nikt (myśle) poprzez te zajęcia nie wpaja że sex to zło. Złem jest wtedy kiedy się bo nieodpowiednio stosuje (czyli z kim , kiedy i gdzie). Sex to uciecha nie dla dzieci i młodzieży droga "już studentko".

  Popieram inicjatywę, super.

  OdpowiedzUsuń
 3. Te zajęcia mają na celu m.in. naukę asertywności, a nie wpajanie, że seks to zło. Seks jest dobry, ale z pewnością nie w wieku nastoletnim.

  OdpowiedzUsuń
 4. A ja uważam, że seks w wieku 18-19 lat jest dobry, jeśli dochodzi do zbliżenia między ludźmi, którzy się kochają. I powie to wam niejeden seksuolog. Takie zajęcia powinny być prowadzone w gimnazjach, a nie w szkołach ponadgimnazjalnych. Fakt i w liceum znajdą się tacy, co chodzą do łóżka z kim popadnie, ale takim do rozumu się nie przemówi. A co do 18-19 latków sądzę, że ci którzy mają być rozsądni, są rozsądni. Młodzież wyśmieje ten pomysł i nie będzie tego traktować poważnie. Uważam, że to zły pomysł. Maturzystka

  OdpowiedzUsuń

© puls pro-life