wtorek, 11 sierpnia 2009

Akty wandalizmu na Kongresie Rodzin w Amsterdamie

W dniu 30 lipca w Amsterdamie doszło do aktów wandalizmu w pomieszczeniach biurowych wynajmowanych na V Światowym Kongresie Rodzin w Amsterdamie. Wandale zniszczyli mienie organizatorów Kongresu.
Po wdarciu się do pomieszczeń biurowych wynajmowanych w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym i Kongresowym (Amsterdam RAI International Exhibition and Congress Center) wymalowali na ścianach obsceniczne rysunki i antychrześcijańskie hasła. Holenderska policja nie wykryła sprawców.


Przeciwnicy wartości rodzinnych, małżeństwa rozumianego jako związek mężczyzny i kobiety, oponenci nauki kościołów chrześcijańskich na temat małżeństwa, rodziny, obrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci manifestują swój sprzeciw poprzez przestępstwo. ”Najwyraźniej nie są w stanie podjąć z nami cywilizowanej rozmowy.” – mówi Simon Polinder, przewodniczący komitetu organizacyjnego.
Przeciwnicy Kongresu w swoich broszurach nazywają go kolejnym zjazdem „chrześcijańskich fundamentalistów”, który ma nawoływać do powrotu do „chrześcijańskiej tradycji” nierówności między kobietą a mężczyzną. W ich opinii Kongres jest „antykobiecy, antywolnościowy, homofobiczny, przeciwny rozwodom, przeciwny wszystkim prawom do wolności, które sobie ludzie wywalczyli”.

Niesłychanie aktywna w atakach jest jedna z radykalnych grup feministycznych, Autonomiczna Akcja Feministyczna (Autonome Feministische Tacie, AFA), której członkowie są oburzeni, że „fundamentalistyczni chrześcijanie upatrzyli sobie Holandię, aby szerzyć te swoje idee, które sprytnie ukrywają w przekazywanych treściach”.

V Światowy Kogres Rodzin odbywa się w dniach 10 – 12 sierpnia 2009 r. pod hasłem “Rodzina: coś więcej niż tylko suma jej członków”. Na pierwszą sesję ogólną kongresu organizatorzy wybrali temat „Nowoczesne rodziny, tradycyjne wartości”. Uczestnicy pochylą się nad jednym z największych dylematów współczesnej rodziny jakim są praca i kariera zawodowa rodziców, a wolność wyboru wychowania dzieci.
Druga sesja poświęcona będzie rodzinom Trzeciego Świata – uczestnicy będą zastanawiać się, czego rodziny Zachodu mogą się od nich nauczyć oraz co mogą im doradzić w sytuacji, gdy globalizacja, urbanizacja i migracja za pracą niszczą te rodziny.


Kongres w Amsterdamie jest największym światowym spotkaniem rodzin, liderów organizacji pozarządowych, przedstawicieli kościołów i grup wyznaniowych oraz polityków, którzy podejmą debatę o aktualnej sytuacji rodzin, zagrożeniach oraz osiągnięciach w budowaniu cywilizacji życia. Na Kongresie wystąpi ok. 100 znanych wykładowców z całego świata.

Źródło: KAI – 05.08.2009 r. opr.HLI.org.pl

Strony V Światowego Kongresu Rodzin: www.worldcongress.nl lub www.worldcongress.org (j.ang)

Zobacz też: Konferencja psychiatrów i doradców w Marburgu w atmosferze nagonki i zastraszeniaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life