piątek, 21 sierpnia 2009

Firmy farmaceutyczne zwonione od odpowiedzialności przez Rząd USA

Rząd USA zapewnił immunitet firmom farmaceutycznym, produkującym szczepionki przeciw grypie : Baxter i Novartis (Novartis odpowiedzialna jest za zgon 21 bezdomnych w Grudziądzu po przeprowadzonych na nich testach szczepionki przeciw ptasiej grypie) na wypadek powikłań lub zgonów wskutek podania nowych szczepionek na świńską grypę.

Od odpowiedzialności zostały również zwolnione firmy produkujące leki wspomagające leczenie grypy : Bayer (producent preparatu Tamiflu) i Glaxo Smith Kline (producent preparatu Relenza).

Oznacza to, że nie będzie można pociągnąć do odpowiedzialności żadnej z tych firm, za ew. śmierć ludzi i powikłania zdrowotne. Nie będzie można im wytoczyć procesów o odszkodowania, i to wszystko ma miejsce zanim szczepionki w ogóle trafiły na rynek.

Takie posunięcie można tłumaczyć chyba tylko tym, że zarówno rządy jak i koncerny wiedzą, że będzie duża śmiertelność u osób, którym poda się szczepionkę…

Na zwolnienie firm farmaceutycznych z odpowiedzialności w szczególnych wypadkach pozwala Amerykanom akt prawny z 2006 roku Public Readiness i Emergency Preparedness Act (PREP Act).

Źródło: WolneMedia.net 22.07.2009, Mercola.com 20.08.2009

Zobacz też: Uboczne efekty działania leku Tamiflu

Tamiflu - niebezpieczny dla wirusów i...dzieci

Szczepionka groźniejsza od wirusa

Grudziądz.Podejrzane testy

Szczepionkę na ptasią grypę testowali na bezdomnych

Lekarze nie chcą przyjąć dziecięcej szczepionki nawet... za 200 000 dolarów !

Czy WHO i kartele farmaceutyczne planują ludobójstwo ?

Świńska sprawa - przymusowe szczepienia. Materiały filmowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life