poniedziałek, 17 sierpnia 2009

Hałas w sprawie "wolnego wyboru"

Organizacje feministyczne z Unii Europejskiej, na czele ze szwedzką eurodeputowaną Birgittą Ohlsson, żądają uznania aborcji za podstawowe prawo człowieka. Chcą w tym celu wykorzystać istniejący w traktacie lizbońskim zapis przewidujący możliwość uruchomienia mechanizmu tzw. inicjatywy obywatelskiej. Jeżeli zbiorą milion podpisów, kraje, które ratyfikowały lub w przyszłości ratyfikują traktat, będą musiały dostosować swoje ustawodawstwo w tej kwestii do wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w Strasburgu – informuje „Nasz Dziennik”

Birgitta Ohlsson, jest szefową powstałego 1 czerwca br. Ugrupowania Liberalnego Kobiet, będącego jedną z frakcji Szwedzkiej Partii Liberalnej. Równocześnie z powołaniem organizacji Ohlsson ogłosiła początek kampanii "Make Noise for Free Choice" ("Zrób hałas dla wolnego wyboru"), w której chodzi o zmuszenie wszystkich krajów Unii Europejskiej do legalizacji zabijania dzieci przed narodzeniem i uznania tego rodzaju zbrodni za podstawowe prawo człowieka.

Feministki skupione wokół akcji "Make Noise for Free Choice" (w tym Wanda Nowicka z Polskiej Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny) krytykują obowiązującą obecnie w Unii Europejskiej zasadę, że sprawy związane z aborcją podejmuje się na szczeblach poszczególnych krajów członkowskich (zasada subsydiarności). W związku z tym postulują stworzenie jednego, wspólnego ustawodawstwa w tej sprawie, które obowiązywałoby wszystkie kraje UE.

Inicjatywa ta, wymierzona jest szczególnie przeciwko Polsce, Malcie i Irlandii posiadającym obecnie ustawodawstwo ograniczające aborcję do szczególnych przypadków.

Źródło: NaszDziennik.pl opr. PS 13.08.2009

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life