wtorek, 11 sierpnia 2009

Muzułmanie dbają o przyrost naturalny, a chrześcijanie ?

Niski przyrost naturalny wśród Europejczyków oraz imigracja z krajów muzułmańskich sprawiają, że za 40 lat muzułmanie będą stanowili 20 % ludności Unii Europejskiej. Holandia, Wielka Brytania i Hiszpania to kraje, gdzie przybywa ich najszybciej i najwięcej.

Zaledwie rok temu wyznawcy islamu stanowili ok. 5 % populacji 27 państw członkowskich UE. Ilość dzieci, która urodziła się od tego czasu europejczykom oraz tempo emigracji nie wróżą dla Europy niczego dobrego. Przed upływem 2050 roku muzułmanów będzie w Europie ponad 20 % - wynika z raportu "Daily Telegraph".

Zebrane z różnych źródeł dane prognozują, że w przeciągu kilkunastu lat w miastach takich jak Birmingham czy Leicester, większość mieszkańców będą stanowili muzułmanie. Obecnie we francuskiej Marsylii czy holenderskim Rotterdamie co czwarty mieszkaniec to muzułmanin.

Austria, pod koniec XX wieku w 90 % katolicka, do roku 2050 już taka nie będzie. Islam będzie religią większości nastolatków do 15 roku życia.

Już dziś w Belgii siedem najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom to: Mohamed, Adam, Rayan, Ayoub, Mehdi, Amine i Hamza.

Źródło: Telegraph.co.uk opr.Fronda.pl 09.08.2009


Polecamy film "Muslim demographics" (jęz.ang.)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life