czwartek, 13 sierpnia 2009

Niemcy: 25 % trzylatków ma nadwagę

Wyniki badań z Dortmundu są niepokojące. Co czwarty chłopiec w wieku 3 lat ma nadwagę. Skłonność do nadwagi przejawiają szczególnie dzieci ze środowisk emigrantów oraz niewydolnych społecznie.

W badaniu wzięło udział 439 dzieci. Prof. dr Guenther Eissing podjął się realizacji tego badania, aby rozpracować przyczyny powstawania otyłości. Naukowcy z Uniwersytetu Technicznego w Dortmundzie przebadali 439 dzieci mieszkających w mieście. Pod uwagę brano dochody rodzin, bezrobocie i poziom wykształcenia.
Wyniki sa niepokojące: co czwarty chłopiec w wieku 3 lat jest zbyt gruby, 8 % jest chorobliwie otyłych. Wśród dziewczynek 12% z nich ma nadwagę.

Na podstawie przeprowadzonej analizy, naukowcy zdefiniowali czynniki powstawania otyłości.Szczególnie zagrożone są dzieci ze środowisk dysfunkcyjnych. Jak zauwazył prof. Eissing , w dzielnicach Dortmundu gdzie jest wysokie bezrobocie i niski poziom wykształcenia jest najwięcej przypadków nadwagi i otyłości. "Tu brakuje zdrowego żywienia i dbania o kondycję fizyczną" - powiedział naukowiec.

Źródło: DerWesten.de 12.08.2009

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life