czwartek, 20 sierpnia 2009

Oklahoma: Prawo ratujące dzieci przed aborcją zostało podważone

Obowiązujące w stanie Oklahoma prawo, do bezpłatnego badania USG, zobowiązujące lekarza do poinformowania kobiety o przebiegu rozwoju jej dziecka, którego chce się pozbyć, zostało podważone przez sąd okręgowy – informuje portal LifeSiteNews.com.

Sędzina Viki Robertson orzekła, że ustawa z 2008 r., zawierająca szereg rozwiązań broniących życia dzieci poczętych i rozszerzająca antyaborcyjną ustawę z 2006 r. narusza przepis konstytucji stanowej, który wymaga, aby ustawa regulowała wyłącznie jedną kwestię.

Tymczasem, w ustawie tej znajduje się szereg zapisów chroniących wolność sumienia pracowników służby zdrowia, którzy mogą odmówić przeprowadzenia aborcji, czy rozpowszechniania pigułki poronnej RU 486. W ustawie znajdują się również przepisy zobowiązujące lekarzy do przeprowadzenia za darmo badania USG kobiety chcącej zabić dziecko poczęte oraz przepisy chroniące dzieci nienarodzone, u których wykryto wady genetyczne.

Pozew w sprawie o naruszenie stanowej konstytucji oraz prawa do prywatności wytoczył ośrodek aborcyjny Tulsa prowadzony przez Nova Health Systems. Zdaniem sędziny doszło przede wszystkim do naruszenia prawa proceduralnego.

Przedstawiciele stanowej legislatury domagają się odwołania sędziny Robertson i rozważają złożenie wniosku w tej sprawie do prokuratora generalnego.

Źródło: LifeSiteNews.com opr.PS 20.08.2009

Zobacz też: Obraz USG 12-tygodniowego dziecka

Kansas: Obowiązkowe USG przed aborcją

Gdybym tylko mogła...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life