poniedziałek, 17 sierpnia 2009

Pokrętna reforma Baracka Obamy

Reforma lecznictwa to najgorętszy temat lata w Ameryce. Proponowane przez Baracka Obamę zmiany mają coraz więcej przeciwników.

„Ameryka, którą znam i kocham, to nie jest kraj, w którym moi rodzice czy moje dziecko z zespołem Downa musieliby stawać przed »komisją śmierci« Obamy. Przed biurokratami, którzy mieliby decydować, czy na podstawie ich »przydatności społecznej« przysługuje im opieka zdrowotna” – napisała na swej stronie w portalu Facebook Sarah Palin. Była republikańska kandydatka na wiceprezydenta wzbudziła tą opinią falę kontrowersji w mediach. Była pani gubernator Alaski jest jednym z wielu krytyków, którzy w ostatnim czasie podjęli atak na plan Obamy.

Prezydent odpowiada, oskarżając Palin i spółkę o rozsiewanie fałszywych informacji. – Chciałbym zacząć od rozwiania zupełnie nieprawdopodobnych pogłosek o tym, że w ramach reformy promowana będzie eutanazja czy że cały system opieki zdrowotnej przejęty zostanie przez rząd – stwierdził w wystąpieniu radiowym. W najbliższym czasie prezydent planuje serię wystąpień w obronie reformy. Jak wynika z sondaży, stała się ona dla opinii publicznej najbardziej kontrowersyjnym tematem ostatnich tygodni. (zobacz więcej w artykule:Amerykański bój o zdrowie rp.pl 11.08.2009)

A oto fragment debaty w sprawie reformy lecznictwa w USA jaka odbyła się w czerwcu 2009:

Zobacz też: Obama ostrzega przed bankructwem USA 16.06.2009, wp.pl

Obama: deficyt albo zdrowie 19.07.2009 money.pl


Mnożą się groźby śmierci wobec Obamy 14.08.2009 interia.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life