wtorek, 4 sierpnia 2009

Przeludnienie jest mitem !


Czy na świecie jest za dużo ludzi? Instytut Badań nad Populacją (Population Research Institute) opublikował pierwszy z filmów edukacyjnych ukazujących argumenty przeciw temu - nadal bardzo popularnemu - mitowi.

- Mit przeludnienia jest ciągle obecny w świadomości ludzi, a nie mają oni zazwyczaj pojęcia co właściwie znaczy termin "przeludnienie" - mówi producent i naczelny animator produkcji Joseph Powell.

- Wizja świata, na którym nie ma miejsca na żywność i wodę jest przerażająca, ale wystarczy sprawdzić fakty, by zobaczyć jakie to niemądre. Mamy nadzieję, że nasz film nauczy tego ludzi - dodaje Powell.

PRI jest znany z ujawnienia faktu finansowania przez Fundusz Ludnościowy Narodów Zjednoczonych (UNFPA) polityki jednego dziecka, która bazuje na przymusowych aborcjach i sterylizacjach. Teraz stawia czoło kolejnej manipulacji.

Polskie tłumaczenie pierwszego z serii filmu dostępne jest na Youtube. Film w wersji anglojęzycznej wraz z prezentacją, zawierającą m.in. obliczenia i odpowiednie cytaty popierające tezy filmu, można pobrać ze strony projektu Overpopulationisamyth.com.

- Strona ta zaplanowana jest jako pomoc dla studentów i nauczycieli, którzy czują się osamotnieni w obronie prawdy o micie przeludnienia - wyjaśnia Joel Bockrath z PRI.

- Podsumowując - mówi Steven Mosher, dyrektor PRI - stworzyliśmy źródło informacji dla wszystkich, którzy wiedzą, że argument przeludnienia jest fałszywy, lecz nie mają dostępu do naukowych faktów i danych pozwalających to udowodnić. Ponieważ informacje podawane są w sposób humorystyczny, angażujący, czujemy że może przyczynić się do obalenia mitu, który spowodował tyle cierpienia na świecie.

Źródło: LifeSiteNews.com opr.Fronda.pl 04.08.2009
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life