czwartek, 27 sierpnia 2009

Rzecznik Praw Obywatelskich zainteresował się sprawą małej Róży

Rzecznik Praw Obywatelskich zamierza włączyć się w postępowanie w sprawie pozbawienia praw rodzicielskich biologicznych rodziców małej Róży z wielkopolskich Błot Wielkich . Dzięki temu jego przedstawiciele będą mogli np. składać przed sądem wnioski dowodowe i zadawać pytania.
– Chcemy czuwać nad interesem nie tylko Róży, ale i jej matki. Sprawę uważam za niezwykle ważną ze względu na jej precedensowy charakter. Choć przekazy, które do mnie docierają, nie są wcale jednoznaczne – mówi rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.
Dziewczynkę krótko po urodzeniu odebrano Wiolecie Woźnej i Władysławowi Szwakowi ze wsi Błota Wielkie w Wielkopolsce. Kurator tłumaczył, że w domu panuje bałagan, matka jest niezaradna, a mający 62 lata ojciec zaawansowany wiekowo. Decyzję podjął Sąd Rejonowy w Szamotułach, a podtrzymał ją poznański Sąd Okręgowy. Róża ma przebywać w rodzinie zastępczej do czasu zakończenia postępowania w sprawie pozbawienia jej biologicznych rodziców praw rodzicielskich do niej.
Źródło: Fronda.pl 26.08.2009
Zobacz też: Róża z pomocą rzecznika, rp.pl 26.08.2009
Mała Róża ma nowego kuratora, wprost.pl 26.08.2009
Sprawa małej Róży, gazeta.pl 21.07.2009

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life