środa, 26 sierpnia 2009

Sandomierz promuje rodziny wielodzietne

W Sandomierzu uruchomiono program dla rodzin "Nas troje i więcej". Ośrodek Pomocy Społecznej oferuje darmowe zwiedzanie muzeum, korzystanie z pływalni oraz rabaty w sklepach i w punktach usługowych dla osób z rodzin wielodzietnych.

- Poprzez program chcemy ukształtować pozytywny wizerunek rodziny wielodzietnej i pokazać społeczeństwu, że posiadanie wielu dzieci to nie patologia, tylko powód do dumy – mówi dyrektor sandomierskiego OPS Halina Komenda.

Do akcji poza Muzeum Okręgowym i MOSiR, który oferuje np. zajęcia na pływalni i turnieje sportowe, przystąpiły również Ludowy Klub Sportowy, sandomierskie PTTK, Muzeum Diecezjalne, a także właściciele kwiaciarni i zakładu fryzjerskiego. Uczestnicy programu mogą za darmo lub z rabatami skorzystać z ofert tych placówek.

Program jest skierowany do rodzin mieszkających w Sandomierzu, w których jest co najmniej troje dzieci i jedno z rodziców. Nie jest istotne jaki dochód uzyskuje rodzina ani czy korzysta z pomocy opieki społecznej. Programem objęto również wielodzietne rodziny zastępcze.

Podobne inicjatywy były realizowane wcześniej w Grodzisku Mazowieckim i w Tychach. W Sandomierzu pilotażowy projekt będzie realizowany przez rok. Tamtejszy OPS stale poszukuje instytucji i firm, które chcą przystąpić do akcji. Do projektu mogą zgłaszać się jeszcze rodziny, które chcą wziąć w nim udział.

Źródło : PAP opr.Fronda.pl 24.08.2009


1 komentarz:

© puls pro-life