środa, 9 września 2009

Dzieci służą jako króliki doświadczalne w testach nowej szczepionki

Obecnie na całym świecie prowadzone są testy na dzieciach i młodzieży w celu zbadania bezpieczeństwa stosowania szczepionki Novartis przeciw "świńskiej grypie". Do testów potrzeba 600 dzieci.

Instytut Medycyny Tropikalnej Kliniki Uniwersyteckiej w Rostocku poszukuje 200 dzieci z Niemiec, w wieku 3 do 18 lat do przeprowadzenia testów szczepionki Novartisa przeciw „świńskiej grypie”.

Testy mają badać nieznane dotąd skutki uboczne. Kandydaci dostaną 3 zastrzyki w odstępie tygodniowym. Po roku czekają ich jeszcze dwie wizyty u lekarza. Dzieci będą badane, czy szczepionka prowadzi do niespodziewanych efektów ubocznych. Zdaniem lekarza odpowiedzialnego za testy takie działania niepożądane nie powinny wystąpić, ale nie można obecnie zagwarantować tego w 100% , dlatego badania są konieczne.

Zdaniem lekarza testy na osobach dorosłych zostały już zakończone, teraz konieczne jest sprawdzenie jak na szczepionkę reagują dzieci i młodzież.

Lekarz odpowiedzialny wymienił możliwe skutki uboczne po szczepieniu:

- zaczerwienienie i ból w miejscu wstrzyknięcia,

- objawy grypopodobne,

- bóle mięśni i stawów

- bóle głowy

- rozregulowanie układu odpornościowego

Na pytanie czy szczepienie na grypę ma sens, skoro aktualnie świńska grypa przebiega u ludzi bez większych powikłań, odpowiedział, że wirus grypy mutuje się w dowolnym czasie i przez to może się stać niebezpieczny.

Jednak wątpliwe jest czy szczepionka będzie skuteczna wobec zmutowanego wirusa.

Wydaje się, że ubogie rodziny odkryły w testach dobre źródło dochodu i przyprowadzają swoje dzieci do Kliniki. Dzieci traktowane są jak króliki doświadczalne.

Wizyt ma być 5, za jedną wizytę dostają 50 Euro, co daje w sumie 250 Euro.

Komentarz: W Grudziądzu bezdomni dostali 5-10 zl za zastrzyk, który jak myśleli był na grypę sezonową. W Rostocku jest jeszcze gorsza zbrodnia: dzieci nawet nie rozumieją podstawowych zagrożeń dotyczących szczepionek. Do testów są zwierzęta. Co z prawami dziecka?

Źródło: Schweinegrippe: Impfstoff-Versuche an Kindern, mmsnews.de 08.09.2009 via grypa666.wordpress.com

Zobacz też:
Artykuły na temat świńskiej grypy


Bezprawne testy na bezdomnych
, pulsmedycyny.com 03.07.2009

Kids roll up sleeves for H1N1 clinical trial
, cnn.com 20.08.2009

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life