czwartek, 10 września 2009

Dzieci uratowały mężczyznę udzielając pierwszej pomocy

Czwórka dzieci uratowała 39-letniego mężczyznę, który został ciężko ranny w wypadku. Przeżył dzięki temu, że dzieci udzieliły mu pierwszej pomocy.
Kiedy zobaczyli, że mężczyzna prowadzący skuter, wywrócił się na polnej drodze i stracił przytomność, bezzwłocznie ruszyli z pomocą. Wezwali pogotowie i udzielili mu pierwszej pomocy. Historia ta rozegrała się w Biechowie (gmina Kunów, woj.świętokrzyskie).

Oto relacja dzieci:

"W piątkowe popołudnie cała nasza czwórka wracała ze sklepu. - Zobaczyliśmy człowieka jadącego niebieskim skuterem, jak wjechał w polną drogę i się wywrócił za krzakami - relacjonuje Daria. - Podbiegliśmy do niego i zobaczyłam, że mężczyzna nie oddycha. Zadzwoniliśmy po pogotowie, chłopcy pobiegli do skrzyżowania, aby pokazać, gdzie ma dojechać karetka, a my zajęliśmy się rannym."

"Przekręciłam go i ułożyłam na pozycję boczną, ale nadal nie oddychał. Potrząsnęłam nim trochę i wtedy on wypluł krew i zaczął oddychać. Jak leżał na plecach, to się krztusił, a na boku mógł oddychać. No a potem, za jakiś pięć minut, przyjechało pogotowie, potem zleciała się jak zwykle cała wieś i trzeba było każdemu tłumaczyć, co się stało" - kończy z uśmiechem Daria.


Więcej w artykule: Daria, Diana, Szymek i Damian są bohaterami z Biechowa. Uratowali ciężko rannego mężczyznę echodnia.eu 10.09.2009

Zobacz też: Uczniowie nauczą się zasad pierwszej pomocy

Pogotowie: sam zrób reanimację gazeta.pl 06.09.2009

PIERWSZA POMOC


JAK UDZIELIĆ PIERWSZEJ POMOCY OSOBIE NIEPRZYTOMNEJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life