czwartek, 3 września 2009

Feministki żądają zalegalizowania sterylizacji

Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny apeluje o kompleksowe rozwiązanie kwestii sterylizacji antykoncepcyjnej i wprowadzenie uregulowań prawnych umożliwiających korzystanie z tej metody zgodnie z własnym wyborem.
Jak podkreśla Federacja w oświadczeniu przekazanym w środę PAP, prawo polskie nie reguluje sytuacji, w której mężczyzna lub kobieta chcą zastosować sterylizację jako świadomie wybraną metodę antykoncepcji.

"Zdaniem prawników, na podstawie obowiązującego w Polsce prawa sterylizację antykoncepcyjną powinno się uznać za legalną z uwagi na to, że art. 156 kk o brzmieniu +Kto pozbawia człowieka wzroku, słuchu, mowy, zdolności płodzenia, podlega karze więzienia od roku do 10 lat+ odnosi się do sytuacji związanych z przemocą" - głosi oświadczenie.

Federacja podkreśla, że wśród lekarzy panuje powszechne przekonanie, że sterylizacja antykoncepcyjna jest przestępstwem i w związku z tym, kobietom trudno jest wyegzekwować zabieg nawet w przypadku, gdy jest on wskazany z medycznego punktu widzenia.

Źródło: PAP 02.09.2009

Zobacz też: Feministki apelują o zalegalizowanie sterylizacji

Sterylizacja bez zgody pacjentki


Stanowisko w sprawie sterylizacji antykoncepcyjnej


Tak wygląda wazektomia (film nieodpowiedni dla nieletnich i wrażliwych)


Tak wygląda podwiązanie jajowodów (sterylizacja kobiety) (film nieodpowiedni dla nieletnich i wrażliwych)

O kontroli populacji w telewizji amerykańskiej:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life