poniedziałek, 21 września 2009

Konstytucja Dominikany chroni życie


Republika Dominikany zatwierdziła chroniącą życie poprawkę do swojej konstytucji. Obrońcy życia zatriumfowali pomimo ostrej walki proaborcyjnych lobbystów o zablokowanie zmiany prawa.

Prawo do życia jest niezaprzeczalne aż do śmierci - głosi poprawka. W nocy z czwartku na piątek przegłosowano zmianę w konstytucji 128 głosami za, wobec 34 głosów przeciw. Obrońcy życia zdecydowanie wygrali pomimo olbrzymiej kampanii propagandowej ze strony międzynarodowych i amerykańskich organizacji proaborcyjnych.

Dr Gene Antonio, dominikański działacz i obrońca życia powiedział. - Biały Dom wysłał do nas grupę dziesięciu ludzi, których celem było przekonywanie naszego rządu do uchwalenia prawa do zabijania dzieci – mówi.

- Amnesty International, która stała się jedną z głównych proaborcyjnych organizacji międzynarodowych, przekonywała nasz rząd, że poprawka nad którą glosowaliśmy sprawi, że kobiety i dziewczęta znajda się w jeszcze gorszej sytuacji a także że wzrośnie ich śmiertelność w naszym kraju - mówi dr Antonio.

Argumenty Amnesty International są sprzeczne z badaniami statystycznymi, które pokazują, że w krajach, w których uchwalono konstytucyjną ochronę życia nie dochodziło do wzrostu ilości samobójstw wśród kobiet zachodzących w ciążę. Ostatnio organizacja wywierała ostry nacisk na Nikaraguę, fałszując statystyki. Do walki z ochroną życia w Dominikanie przystąpili także działacze z Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Także kongres meksykańskiego stanu Oaxaca przegłosował w ubiegłym tygodniu poprawkę o ochronie życia do stanowej konstytucji. 31 kongresmanów głosowało "za", 6 było przeciwnych zmianie prawa. To szesnasty spośród 31 meksykańskich stanów, który wprowadził konstytucyjną ochronę życia.

Źródło: LifeSiteNews.com opr. Fronda.pl 20.09.2009

Zobacz też: Dominikana chroni życie od poczęcia do naturalnej śmierci

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life