środa, 23 września 2009

Podpisz petycję na rzecz referendum w sprawie Traktatu Lizbońskiego

Czescy zwolennicy ochrony życia zachęca wyborców irlandzkich, aby w październiku zagłosowali przeciw przyjęciu traktatu lizbońskiego – informuje portal LifeSiteNews.com. Argumentują, że w przeciwnym wypadku ochronę prawną stracą dzieci poczęte nie tylko w Irlandii, ale także w innych krajach.

Ruch dla Życia Republiki Czeskiej twierdzi, że po wejściu w życie traktatu lizbońskiego, Europejski Trybunał Praw Człowieka – w miejsce prawa poszczególnych państw do regulowania „wrażliwych kwestii etycznych” – wprowadzi obowiązujące w całej Unii prawo wewnętrzne.

Stanowi to poważane zagrożenie dla Irlandii, Polski i Malty, które wciąż posiadają jedne z najlepiej chroniących życie ustaw, zakazujących zabijania dzieci w łonie matki.
Organizacja zastrzegła, że Karta Praw Podstawowych nie wspomina o tym wyraźnie, tymczasem Europejski Trybunał Praw Człowieka ma szerokie uprawnienia w zakresie wykładni KPP i kompetencji sądownictwa. I to właśnie on może zalegalizować tzw. prawo do aborcji, czy eutanazji, które będzie musiało być przestrzegane we wszystkich państwach UE.

Potrzeba miliona podpisów spośród 27 krajów członkowskich Unii by przeprowadzić referendum europejskie na rzecz odrzucenia Traktatu Lizbońskiego. Akcja powstała z ramienia European Referendum Initiative.

Źródło: LifeSiteNews.com 16.09.2009

Zobacz też: Czescy obrońcy życia apelują do Irlandczyków: odrzućcie traktat lizboński !

Traktat Lizboński: instrukcja dla poczatkujących


ODRZUĆ TRAKTAT LIZBOŃSKI - podpisz petycję na rzecz referendum

OBEJRZYJ PONIŻEJ ZAMIESZCZONE FILMY:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life