czwartek, 24 września 2009

Polska odnawia śluby małżeńskie - XXV Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin

„Polska odnawia małżeńskie śluby” - to hasło tegorocznej, XXV Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się 26 i 27 września br.

Po dotarciu na Jasną Górę, w sobotę 26 września w kaplicy Matki Bożej o godz. 15.30 odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny. Następnie o godz. 17.00 w Sali Papieskiej z rodzinnym koncertem pt. "Świadectwo, muzyka i śpiew" wystąpią Anastazja i Andrzej Filipscy. Wieczorem pielgrzymi przejdą w Drodze Krzyżowej na Wałach i wezmą udział w Apelu Jasnogórskim.

Drugi dzień pielgrzymki rozpocznie się o godz. 9.00 w Sali Kordeckiego wykładem "Rodzina we współczesnej kulturze" o. prof. Witolda Kaweckiego CSsR z Instytutu Teologii Kultury UKSW.

O godz. 11.00 bp sosnowiecki Grzegorz Kaszak, członek Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, przewodniczyć będzie uroczystej Mszy św. na szczycie jasnogórskim.

Podczas Eucharystii pielgrzymi odnowią śluby małżeńskie. Nastąpi także ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego oraz akt zawierzenia małżeństw i rodzin Królowej Polski.

Do pielgrzymowania na Jasną Górę zaprasza polskie rodziny i małżeństwa Rada ds. Rodziny KEP. "Kościół w Polsce realizuje w tym roku hasło: `Otoczmy troską życie`, a bodaj najważniejsze w tej trosce jest zabezpieczenie źródeł życia, a więc troska o małżeństwa i rodziny" - wyjaśnia redemptorysta o. Andrzej Rębacz, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin.

Zdaniem o. Rębacza, publiczne odnawianie ślubów małżeńskich staje się bardzo potrzebne, ponieważ lansowane są w Polsce inne, niesakramentalne związki. "Badania potwierdzają zasadę, że pogłębione życie religijne małżonków, a więc realizowanie przez nich powołania do świętości, redukuje liczbę rozwodów prawie do zera" - stwierdza redemptorysta i dodaje, że "powszechne, publiczne i po odpowiednim przygotowaniu odnawianie przymierza małżonków z Chrystusem i ponowne zapraszanie Go do ich wspólnoty jest działaniem duszpasterskim bardzo wskazanym".

O. Rębacz podkreśla ponadto, że we wspólnym pielgrzymowaniu małżeństw i rodzin "chodzi nie tylko o ich zbawienie, ale także o ich miłość, o trwałość, o głęboką radość, o satysfakcję z udanego ich własnego życia i życia dzieci".

PROGRAM PIELGRZYMKI

Sobota, 26 września 2009 Otoczmy troską życie

Niedziela, 27 września 2009 Polska odnawia małżeńskie śluby

  • 9.00 Sala O. A. Kordeckiego, O. prof. dr hab. Witold Kawecki CSSR – Inst. Teologii Kultury UKSW – Rodzina we współczesnej kulturze
  • 10.00 Na szczycie, Wprowadzenie do Mszy Św. - Rzeszów
  • 11.00 UROCZYSTOŚĆ CENTRALNA - MSZA ŚWIĘTA NA SZCZYCIE, przewodniczy Pasterz Sosnowiecki J. E. Ks. Bp Grzegorz Kaszak
    • Odnowienie ślubów małżeńskich
    • Ślubowanie nowych doradców życia rodzinnego
    • Zawierzenie małżeństw i rodzin Królowej Polski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life