środa, 7 października 2009

Dlaczego Irlandia zagłosowała za Traktatem Lizbońskim ?

Recesja i obawa o miejsca pracy przymusiły Irlandczyków – zdaniem obrońców życia – do głosowania na „tak” w sprawie traktatu z Lizbony. W ciągu szesnastu miesięcy od pierwszego głosowania w sprawie traktatu lizbońskiego i jego odrzucenia Irlandczycy diametralnie zmienili zdanie. Aż 67 % biorących udział w referendum opowiedziało się za jego przyjęciem. Przeciwnych było 33 % wyborców – informuje portal LifeSiteNews.com.

– Irlandzki elektorat został brutalnie zastraszony – twierdzi Richard Greene z organizacji Cóir, sprzeciwiającej się ratyfikacji traktatu lizbońskiego. – Jest to brudne zwycięstwo elity, która wydała masę pieniędzy, by zastraszyć i zmanipulować ludzi. Jego zdaniem kampania na „tak” był brudna, bardzo dobrze dofinansowana i całkowicie oparta na lęku oraz kłamstwach. Jest to zwycięstwo despotów, którzy nie szanują woli narodu – podkreśla Greene.

Pat Buckley, rzecznik organizacji SPUC, broniącej życia nienarodzonych w UE uznał zatwierdzenie traktatu przez Irlandczyków za „pyrrusowe zwycięstwo rządu irlandzkiego i Europy”. On również potwierdził, że wola narodu została „brutalnie zmanipulowana”.

Irlandzki rząd wydał ponad 20 mln euro, by zapewnić sobie zwycięstwo w piątkowym referendum. Dodatkowe fundusze na wsparcie organizacji prowadzących kampanię na „tak” w sprawie traktatu lizbońskiego pochodziły bezpośrednio z kasy unijnej. Przeciwnicy traktatu już zapowiedzieli, że zaskarżą instytucje unijne za bezprawne sfinansowanie z kasy unijnej ponad miliona broszur wartych 151 tys. euro.

Więcej w artykule: Po referendum w Irlandii: "kłamstwa,manipulacja i rażące naruszenie prawa"

Zobacz też: Irlandia pokonana, naszdziennik.pl 07.10.2009

Po referendum w Irlandii debata nad przywództwem Unii wprost.pl 05.10.2009

Zbiór artykułów o Traktacie Lizbońskim

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life