wtorek, 6 października 2009

Dzieci w zerówkach uczą się nielegalnie

Na prośbę rodziców przedszkola w całej Polsce organizują tajne zajęcia z czytania i pisania dla sześciolatków uczęszczających do zerówek - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Nauka odbywa się potajemnie, bo zgodnie z nową podstawą programową dzieci, które uczęszczają do zerówki, nie powinny uczyć się czytać i pisać - dodaje gazeta.

Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało ustawę zakładając, że wszystkie sześciolatki od tego roku będą uczęszczać do pierwszej klasy, a w zerówkach znajdą się pięciolatki.

Tajne komplety trwają już m.in. w przedszkolach w dwóch podwarszawskich powiatach oraz we Wrocławiu. W żadnym z nich nie ma zeszytów i tablic. Dzieci uczą się również nielegalnie z książek.

W przypadku kontroli kuratoriów oświaty byłyby to dowody na prowadzenie zajęć niezgodnie z prawem. Kuratoria mają prawo powiadomić o tym organ prowadzący daną placówkę. Pod nadzorem będą też dyrektorzy, którzy będą realizować program nauczania niezgodny z podstawą programową - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Więcej w artykule : W zerówkach odbywają się tajne komplety, gazetaprawna.pl 06.10.2009

Zobacz też: Obniżono wiek obowiązku szkolnego

Strona kampanii "Ratuj maluchy !"


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life