piątek, 2 października 2009

Kalifornia: propozycja poprawki konstytucyjnej chroniącej życie

Kalifornijscy obrońcy życia wystąpili do prokuratora generalnego z inicjatywą wprowadzenia do stanowej konstytucji poprawki, broniącej życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Pod specjalną petycją działacze pro-life muszą zebrać tyle podpisów mieszkańców stanu, aby ich liczba była
równa co najmniej 8 % głosów oddanych w ostatnich wyborach na gubernatora stanu. Dopiero wówczas propozycja poprawki będzie mogła zostać poddana pod głosowanie powszechne – informuje portal LifeSiteNews.com.

Młodzi obrońcy życia przedstawili projekt poprawki prokuratorowi generalnemu Jerry’emu Brownowi. Lila Rose, prezes Live Action stwierdziła na konferencji prasowej, że dzieci poczęte są istotami żywymi, co można bardzo łatwo zweryfikować. Dlatego też trzeba im zapewnić należytą ochronę prawną.

Określenie „osoba” ma zastosowanie do wszystkich żywych organizmów od początku ich rozwoju biologicznego jako organizmu człowieka bez względu na sposób, w jaki zostały poczęte, sposób rozmnażania, wiek, rasę, płeć, sprawność fizyczną lub umysłową zależność i/lub niepełnosprawność – stanowi tekst poprawki.

Inicjatywę młodych działaczy pro-life popiera Fundacja Praw Obywatelskich. Jeden z jej założycieli, pastor Walter Hoye, uwięziony w 2008 r. za cichy protest przed ośrodkiem aborcyjnym, powiedział, że życie ludzkie ma fundamentalne znaczenie dla pokoju i dobrobytu społeczeństwa.

Kalifornia, występując z kampanią zbierania podpisów pod petycją w sprawie wprowadzenia poprawki do konstytucji chroniącej życie ludzkie od poczęcia aż do naturalnej śmierci, dołączyła w ten sposób do stanów Missouri, Florydy, Montany i Kolorado, które starają się o zapewnienie na swoim terenie odpowiedniej ochrony życiu ludzkiemu na każdym etapie jego rozwoju.

Źródło: LifeSiteNews.com opr. PS 30.09.2009

1 komentarz:

  1. Aborcja jest morderstwem, mamy obecnie czas intensywnej walki z siłami złego o życie nienarodzonych. Ci którzy dokonują tych zbrodni i sprzyjają im, gotują sobie wieczną rozpacz w piekle.
    Krzysztof-świadek istnienia "złego" na tym świecie.

    OdpowiedzUsuń

© puls pro-life