piątek, 9 października 2009

O tym każda kobieta na świecie ma prawo wiedzieć !

W 1970 Światowa Organizacja Zdrowia opublikowała wyniki badania związku pomiędzy doświadczeniami reprodukcyjnymi, a przypadkami zachorowania na raka piersi.

Badanie to przeprowadzone na 17 000 kobiet w siedmiu różnych miejscach na czterech kontynentach ujawniło pewną zależność, która nawet dziś po 30 latach jest wciąż aktualna.

Kobiety, które rodzą dzieci we wczesnym wieku mają mniejsze ryzyko zachorowania na raka piersi niż te, które swoją pierwszą ciążę przechodzą w wieku późniejszym albo w ogóle nie mają dzieci.

O ile mniejsze jest to ryzyko? Bazując na swoich odkryciach Światowa Organizacja Zdrowia podaje:

„Średnie ryzyko zachorowania na raka piersi u kobiet, które rodzą swoje dziecko w wieku 18 lat lub poniżej jest o 1/3 mniejsze niż u tych, które rodzą pierwsze dziecko w wieku 35 lat bądź starszym.”

Czy to znaczy, że młoda kobieta, która zachodzi w ciążę zmniejsza swoje ryzyko zachorowania na raka piersi, nawet wtedy kiedy podda się aborcji? W relacji do aborcji naukowcy Światowej Organizacji Zdrowia podali:

"sugerowane jest wzmożone ryzyko zachorowania na raka piersi powiązane z aborcją, przeciwnie do obniżenia ryzyka powiązanego z donoszeniem ciąży".

Wyniki badań opublikowane w jednym z wiodących dzienników medycznych potwierdziły rezultaty badań przeprowadzonych przez WHO, a także ich hormonalne podłoże:

Dwadzieścia pięć z 31 badań z całego świata przeprowadzonych na kobietach pochodzenia afrykańskiego, azjatyckiego i europejskiego dowiodły, że nawet jedna aborcja zwiększa znacznie ryzyko zachorowania na raka piersi. Ważne jest także, iż do zwiększonego ryzyka związanego z aborcją trzeba dodać ryzyko wynikające z późnej ciąży, a więc aborcja zwiększa ryzyko raka piersi podwójnie!


Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się nad tym dlaczego w większości wysoko rozwiniętych krajów, w ciągu ostatnich 50 lat wraz z łatwiej dostępną legalną aborcją, liczba zachorowań na raka piersi podwoiła się?

Czy chcesz znać prawdę o prawdziwym skutku jaki ma na kobiety "Prawo reprodukcyjne" wprowadzone przez wysokorozwinięte kraje?

Czy system zdrowotny w Twoim kraju przygotowany jest na epidemię raka piersi?

Więcej na ten temat w artykule "Zależność między aborcją a rakiem piersi"Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life