poniedziałek, 12 października 2009

Samarytanin pilnie poszukiwany - konferencja ruchu hospicyjnego

O możliwościach pomocy w hospicjum domowym oraz o nowościach w duszpasterstwie hospicyjnym dyskutowali uczestnicy ogólnopolskiej konferencji, która miała miejsce 9-11 października w Radomiu. Spotkanie, które przebiegało pod hasłem: „Samarytanin pilnie poszukiwany” zorganizowało Hospicjum Królowej Apostołów w Radomiu.

Wśród uczestników konferencji był m.in. endokrynolog prof. Krzysztof Marczewski, który wygłosił referat o cudzie w medycynie. Prof. Marczewski jest ordynatorem Oddziału Nefrologii, Endokrynologii, Chorób Wewnętrznych i Metabolicznych Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu.

Karolina Mikołajczak z Hospicjum Cordis z Mysłowic próbowała odpowiedzieć na pytanie, czy istnieje bezinteresowność wśród wolontariuszy hospicyjnych, z kolei ks. prof. Mirosław Kalinowski z KUL mówił o wolontariacie, bezinteresowności i sprawiedliwości w ruchu hospicyjnym.

O możliwościach pomocy w hospicjum domowym opowiadał Janusz Cholewiński z Hospicjum Domowego Św. Ojca Pio z Kluczborka. Uczestniczący w konferencji o. prof. Jacek Salij, przedstawił temat: "Bezinteresowność Boga wzorem bezinteresowności wolontariusza hospicyjnego".

W konferencji wzięli udział lekarze, pracownicy i wolontariusze hospicjów z całej Polski m.in. z Mysłowic, Szczecina, Poznania, Lublina, Kluczborka, Torunia i Łodzi. Na zakończenie została odprawiona msza św. pod przewodnictwem bpa Stefana Regmunta, przewodniczącego Zespołu ds. Służby Zdrowia KEP.

Patronat nad konferencją sprawowało Radio Plus Radom.

Źródło: KAI 08.10.2009

Zobacz też: Radom: ogólnopolska konferencja hospicyjna

Wołanie o człowieka

Hospicjum zamiast eutanazji

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life