czwartek, 15 października 2009

Pikieta w geście solidarności z hiszpańskimi obrońcami życia już w sobotę w Warszawie


W geście solidarności z obrońcami życia, którzy w sobotę na ulicach Madrytu będą protestować przeciwko rządowej ustawie legalizującej aborcję,
w Warszawie odbędzie się pikieta pod ambasadą Hiszpanii.

Przyjdź, nie bądź obojętny!Już w najbliższą sobotę - 17 października w samo południe - pod hiszpańską ambasadą w Warszawie możesz wyrazić swój sprzeciw wobec działań lewicowego rządu, który niedawno zaakceptował projekt najbardziej proaborcyjnej ustawy w Europie. Wesprzesz tym samym hiszpańskich obrońców życia, którzy w tym dniu w Madrycie i wielu innych miastach, będą protestować przeciwko tej ustawie.

Głosowanie nad projektem zapowiadane jest na listopad. Jeśli zdominowany przez lewicę parlament Hiszpanii przyjmie nowe przepisy, aborcja będzie dostępna na życzenie do 13 tygodnia ciąży. Będą mogły jej dokonywać nastolatki od 16 roku życia i to bez wiedzy rodziców. Zniesiona zostanie też klauzula sumienia a lekarz, który odmówi aborcji, straci pracę.

Polscy proliferzy zdecydowanie sprzeciwiają się nowym przepisom. - Przyjęcie ustawy przez hiszpański parlament zniszczy więzi rodzinne, odbierze prawa rodzicom do wychowania swoich dzieci, pozwoli na nieograniczoną eksterminację dzieci poczętych oraz doprowadzi do prześladowań pracowników służb medycznych, którzy odmówią dokonania aborcji – ostrzega w specjalnym liście do premiera Zapatero Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Warszawie, jeden z organizatorów sobotniej pikiety.

Dlaczego hiszpańska ustawa powinna obchodzić Polaków? - My, którzy tyle wycierpieliśmy pod rządami totalitaryzmu komunistycznego, nie możemy i nie chcemy pozostać obojętni na fakt niszczenia życia bezbronnych mieszkańców Hiszpanii, którym w imię fałszywie pojętej wolności człowieka odbiera się prawo do życia – zapewnia w imieniu organizatorów warszawskiego Marszu dla Życia Jarosław Kniołek.

W liście do Zapatero organizatorzy proszą o wycofanie projektu „tej antyludzkiej ustawy, w imię szacunku dla życia każdego mieszkańca Hiszpanii”. Pismo zostanie przekazane na ręce ambasadora Hiszpanii w Polsce Francisco Fernandeza Fabregasa.

17 października o godz. 12.00 pod Ambasadą Królestwa Hiszpanii (ul. Myśliwiecka 4, Warszawa).

Źródło: fronda.pl 15.10.2009

Zobacz też: Hiszpania pozwala na aborcję

Lewacki polityk hiszpański zaszokowany aborcją


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life