wtorek, 3 listopada 2009

Jak polskie prawo pozwala na adopcję dzieci przez osoby homoseksualne

Homoseksualiści mogą ominąć procedurę adopcyjną i uzyskać prawa do ojcostwa. Państwo jest wobec procederu bezradne – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Gazeta informuje, że na portalu Nasza-Klasa aktywista ruchu homoseksualnego Arkadiusz Karski zamieścił ogłoszenie, w którym nakłania kobiety w ciąży, nie chcące wychowywać dzieci, do zrzeczenia się praw rodzicielskich na jego rzecz.

„Nie jest do tego potrzebna procedura adopcyjna – wystarczy, że rubrykę »matka« pozostawisz pustą (lub też wypełnisz, ale jednocześnie podpiszesz dokument o zrzeczeniu się dziecka), a w rubryce »ojciec« podasz moje dane – pisze Karski – Przyjadę do szpitala, podpiszę papiery i zabiorę dziecko do siebie”.

Według kodeksu rodzinnego do uznania ojcostwa wystarczy, że „mężczyzna, od którego dziecko pochodzi, oświadczy przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego, że jest ojcem dziecka” a matka dziecka potwierdzi prawdziwość tej deklaracji.

Wprawdzie zadeklarowanie nieprawdy w świetle prawa jest przestępstwem – w tym przypadku próbą wyłudzenia lub sfałszowania aktu notarialnego – jednak w praktyce udowodnienie jego popełnienia jest bardzo trudne. Urzędnik ma prawo zlecić badania DNA, w praktyce jednak zgodne oświadczenie matki i mężczyzny podającego się za ojca jest podstawą wypisania odpowiednich dokumentów.

Źródło: Rzeczpospolita opr. piotrskarga.pl 02.11.2009

Zobacz też: Policja sprawdzi jak gej może adoptować dziecko tvn24.pl 03.11.2009

Od red.: Podobne ogłoszenie wspomnianego człowieka określającego się jako "heterofob" pojawiło się w komentarzu do jednego z naszych filmów na You Tube.
Komentarz ten został natychmiast usunięty.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life