poniedziałek, 9 listopada 2009

Milion świec symbolem zabitych dzieci

Milion świec zapłonęło na ulicach Saragossy wieczorem 7 listopada. Każda ze świec oznacza jedno dziecko, które nie przyszło na świat z powodu aborcji. 1 000 000 – tyle dzieci zginęło w Hiszpanii od wejścia w życie pierwszej ustawy o aborcji w 1985 r. Dzisiaj najstarsze miałyby po 24 lata.

Ignacio García Juliá, koordynator manifestacji, która odbyła się w Madrycie 17 października, odczytał o godz. 22.00 manifest w obronie życia. Ponad 3000 wolontariuszy przystąpiło do zapalania świec, które zajęły blisko 4 km. Najwięcej - 300 tys. - zapłonęło na placu przed Audytorium, w którym odbywa się IV Międzynarodowy Kongres Pro-life. Na Placu Pilar i ul. Alfonsa I płonęło ponad 200 tys. świec, które utworzyły wielkie „Tak dla życia”. W innych miejscach formowano serca, małe dzieci i inne symbole życia.

Noc światła ma ścisły związek z manifestacją z 17 października, która dała początek „wielkiemu ruchowi w obronie życia”, podkreślił Ignacio García Juliá. „W obydwu wydarzeniach jest ten sam duch: każde życie się liczy i żadna kobieta nie jest i nie będzie sama”. Skrykował też ośrodki aborcyjne, których postawa nie jest jednoznaczna. „Kobiety płacą gotówką i nie otrzymują faktur, co zaciemnia liczby ofiar aborcji”.

Kampania „Milion świec” odbyła się w ramach IV Międzynarodowego Kongresu Pro-life, który kończy się w niedzielę. Wzięli w nim udział przedstawiciele 14 krajów, w tym także z Polski (Lech Kowalewski, www.prolife.org.pl). Obrady kongresu odbyły się pod wspólnym hasłem: „Uwrażliwianie, symfonią na rzecz życia”. O konieczności uwrażliwiania do obrony życia mówiono z punktu widzenia medycznego, prawnego, społecznego, polityczno-medialnego i etyczno-antropologicznego.
Ważnym elementem były świadectwa kobiet, który dokonały aborcji, forum młodzieżowe poświęcone fazom rozwoju ustawy o aborcji w Hiszpanii oraz prezentacja projektów innowacyjnych w obronie życia przez stowarzyszenia pro-life z kraju i z zagranicy.

Źródło: Opoka.pl 08.11.2009

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

© puls pro-life